Reklama
reklama

Po reprezentační přestávce vítězství

Znojemští hokejisté se po reprezentační přestávce vrátili vítězstvím. Proti Linzi to již vypadalo, že se domů vrátí bez bodu, devatenáct vteřin před koncem však vyrovnala nová posila Rob Flick a v prodloužení výhru 4:3 zajistil Anthony Luciani, který byl u všech branek Znojma. Parádním výkonem se zaskvěl také brankář Teemu Lassila.

Miroslav Fryčer se po reprezentační přestávce mohl spolehnout na uzdraveného Philipa McRae a novou útočnou posilu Roba Flicka. Nejen oni již v páté minutě sledovali gól domácích, Lebler připravil gól pro Andrease Kristlera. Linz branka ještě více povzbudila a na Lassilu se snášel jeden útok za druhým, finský brankář ale čaroval. Postupně si na něm vylámali zuby Schofield v samostatném úniku, Lebler v tváři v tváři nebo Florek, který ztroskotal na betonu zkušeného gólmana. Znojemští se mezi těmito hrozbami dostali do šance Berishou, tomu se však nevydařil blafák. V závěru třetiny ale dvakrát udeřili. Tomáš Svoboda nejprve využil rychlý brejk, v poslední minutě se prosadil Anthony Luciani, po skvělé práci Flicka poslal puk do odkryté klece.

Znojemští hokejisté mohli svůj náskok zvýšit na začátku druhé třetiny, Bartoše ale vychytal Kickert. Vzápětí se do šancí opět dostávali domácí. DaSilva nastřelil břevno znojemské branky, Lebler nepřekonal Lassilu. Necelých šest minut před koncem třetiny Linz už srovnal. Lassila sice ještě odvrátil dorážku Briana Leblera, útočník Linze měl ale štěstí a po návratu puku na jeho hokejku mířil do prázdné brány.

Úvodní část třetí třetiny příliš šancí nenabídla, hra byla vyrovnaná na obou stranách. Linz se však postupně opětovně rozjel. V polovině dějství se k velké šanci dostal Cijan, po projetí do pásma hostů překonal Lassilu, puk se ale vrátil zpátky do hry. Brankář znojemského týmu se blýskl také proti Kalusovi, výborně vyrazil jeho dorážku. Čtyři minuty před koncem musel Lassila vytáhnout kotouč ze sítě potřetí, Stefan Gaffal úspěšně tečoval střelecký pokus svého spoluhráče. Znojmu nepomohla ani Coach's Challenge. Pětasedmdesát vteřin před koncem utkání se trenér Fryčer rozhodl pro hru bez brankáře a za necelou minutu se to celému týmu vyplatilo. Po velmi pohotové střele Lucianiho se po důrazu z branky radoval Rob Flick, který na jih Moravy přišel v reprezentační přestávce.

V následném prodloužení měli po necelé minutě k výhře nakročeno domácí, za Lassilou se rozezvučela spojnice břevna a tyče. Druhou polovinu prodloužení ale začali a zároveň ukončili brankou znojemští, po parádní přihrávce Flicka podruhé v duelu úřadoval Anthony Luciani.

Branky a nahrávky: 5. Kristler (Roach, Florek), 35. Lebler (Schofield, Umicevic), 56. Gaffal (DaSilva, Finn) – 17. Svoboda (Tansey, Luciani), 20. Luciani (Flick), 60. Flick (Sedlák, Luciani), 63. Luciani (Flick).
Rozhodčí: Gruber, Ofner – Bedynek, Nothegger.
Vyloučení: 4:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře