Reklama
reklama

Po reprezentační přestávce vítězství

Znojemští hokejisté se po reprezentační přestávce vrátili vítězstvím. Proti Linzi to již vypadalo, že se domů vrátí bez bodu, devatenáct vteřin před koncem však vyrovnala nová posila Rob Flick a v prodloužení výhru 4:3 zajistil Anthony Luciani, který byl u všech branek Znojma. Parádním výkonem se zaskvěl také brankář Teemu Lassila.

Miroslav Fryčer se po reprezentační přestávce mohl spolehnout na uzdraveného Philipa McRae a novou útočnou posilu Roba Flicka. Nejen oni již v páté minutě sledovali gól domácích, Lebler připravil gól pro Andrease Kristlera. Linz branka ještě více povzbudila a na Lassilu se snášel jeden útok za druhým, finský brankář ale čaroval. Postupně si na něm vylámali zuby Schofield v samostatném úniku, Lebler v tváři v tváři nebo Florek, který ztroskotal na betonu zkušeného gólmana. Znojemští se mezi těmito hrozbami dostali do šance Berishou, tomu se však nevydařil blafák. V závěru třetiny ale dvakrát udeřili. Tomáš Svoboda nejprve využil rychlý brejk, v poslední minutě se prosadil Anthony Luciani, po skvělé práci Flicka poslal puk do odkryté klece.

Znojemští hokejisté mohli svůj náskok zvýšit na začátku druhé třetiny, Bartoše ale vychytal Kickert. Vzápětí se do šancí opět dostávali domácí. DaSilva nastřelil břevno znojemské branky, Lebler nepřekonal Lassilu. Necelých šest minut před koncem třetiny Linz už srovnal. Lassila sice ještě odvrátil dorážku Briana Leblera, útočník Linze měl ale štěstí a po návratu puku na jeho hokejku mířil do prázdné brány.

Úvodní část třetí třetiny příliš šancí nenabídla, hra byla vyrovnaná na obou stranách. Linz se však postupně opětovně rozjel. V polovině dějství se k velké šanci dostal Cijan, po projetí do pásma hostů překonal Lassilu, puk se ale vrátil zpátky do hry. Brankář znojemského týmu se blýskl také proti Kalusovi, výborně vyrazil jeho dorážku. Čtyři minuty před koncem musel Lassila vytáhnout kotouč ze sítě potřetí, Stefan Gaffal úspěšně tečoval střelecký pokus svého spoluhráče. Znojmu nepomohla ani Coach's Challenge. Pětasedmdesát vteřin před koncem utkání se trenér Fryčer rozhodl pro hru bez brankáře a za necelou minutu se to celému týmu vyplatilo. Po velmi pohotové střele Lucianiho se po důrazu z branky radoval Rob Flick, který na jih Moravy přišel v reprezentační přestávce.

V následném prodloužení měli po necelé minutě k výhře nakročeno domácí, za Lassilou se rozezvučela spojnice břevna a tyče. Druhou polovinu prodloužení ale začali a zároveň ukončili brankou znojemští, po parádní přihrávce Flicka podruhé v duelu úřadoval Anthony Luciani.

Branky a nahrávky: 5. Kristler (Roach, Florek), 35. Lebler (Schofield, Umicevic), 56. Gaffal (DaSilva, Finn) – 17. Svoboda (Tansey, Luciani), 20. Luciani (Flick), 60. Flick (Sedlák, Luciani), 63. Luciani (Flick).
Rozhodčí: Gruber, Ofner – Bedynek, Nothegger.
Vyloučení: 4:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Třiačtyřicetiletý brněnský Casanova chtěl v noci vyslovit pod balkonem své milé hlasitým křikem své city. Pochopení nenašel u sousedů, ani u policie.
06.07.2020 - 19:27
Loď z roku 1955, kterou postavili svépomocí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna, opět slouží veřejnosti. Po náročné rekonstrukci a pod novým jménem Morava poprvé vyplula v sobotu 4. července...
06.07.2020 - 10:30
Lidem vyššího věku či těm s těžkou formou poruch autistického spektra bude určen nový moderní komplex, který má vyrůst na Kociánce. Na jeho přípravě se již pracuje.
06.07.2020 - 09:11
V sobotu odpoledne zasahovali hasiči na Dívčím hradu nedaleko obce Pavlov. Zachraňovali diabetika, který v těžko dostupném terénu upadl do bezvědomí.
05.07.2020 - 13:11
Grand Prix České republiky 2020 se bude konat bez účasti veřejnosti. Již zakoupené vstupenky budou platit i příští rok.
05.07.2020 - 09:05
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Komentáře