Reklama
reklama

Plná koupaliště? Vyzkoušejte alternativy

Recept na přečkání horkých letních dnů je bezesporu studená voda. Kam se jít ale zchladit, když zrovna neholdujete přeplněným brněnským koupalištím?

V Brně a okolí najdete spoustu míst, kde se i s rodinou vykoupete a zároveň nestrávíte půl hodiny hledáním volného místa na rozložení deky. Na brněnskou přehradu ale zapomeňte. Je zahlcená sinicemi a koupání v ní je dokonce od hygieniků zakázáno.

Mariánské údolí

Výbornou obdobou Pryglu je ale Mariánské údolí blízko Líšně. Nádherná příroda, poměrně čistá voda, dobré pohoštění nebo bobová dráha. To vše Mariánské údolí nabízí. Díky své velké rozloze navíc pojme mnoho návštěvníků. Navíc oproti koupalištím není tolik žádanou lokalitou. A bezesporu další neopomenutelnou výhodou je vstupné, které se zde samozřejmě neplatí.

Mušov

Ještě větší vyžití, co se sportu a dalších aktivit týče, ale najdete pár kilometrů od Brna. Přehrada Mušov, na kterou se autem dostanete za půl hodiny, nabízí pro návštěvníky opravdu obrovské množství aktivit, jako je například plážový volejbal, šlapadla, skluzavky a další. Pokud byste si chtěli chvíle na Mušově protáhnout, umožňuje také kempování v autokempu Merkur. Zmínit musíme také Aqualand Moravia, který ocení hlavně děti. O prázdninách ale počítejte s tím, že se zde davům nevyhnete. Pro dospělé a starší děti je na Mušově jedinečná příležitost vyzkoušet si wakeboard, tedy vodní sport, který je kombinací vodního lyžování a surfingu.

Biotopy

Další alternativou koupališť jsou biotopy. Koupací biotop je typ koupaliště vybavený systémem přírodního způsobu čištění vody. To znamená, že je voda čištěná pomocí rostlin, řas a mikroorganismů namísto chemických látek. V Brně můžete vyzkoušet Biotop-jih na ulici K Lávce. Bazén je rozdělený na plaveckou a neplaveckou část a pro nejmenší nechybí brouzdaliště s klouzačkou nebo houpačkou. K letnímu osvěžení poslouží také biotop, který najdete v nedalekých Kovalovicích. Zde je navíc o něco levnější vstupné. V obou zmíněných biotopech si návštěvníci mohou zahrát také plážový volejbal a koupit občerstvení.

Jezírka a rybníky

Mezi vyhledávanými místy pro přírodní koupání je také Maršovské jezírko mezi Lažánkami a Maršovem. Dříve sloužilo k těžbě kaolinu, dnes poslouží hlavně těm, kteří si chtějí užít chvíli klidu u vody. Uprostřed lesů poblíž Ochozi najdou milovníci vody přírodní koupaliště Pod Hádkem, neboli Hádecký rybník. Nachází se nedaleko Brna za Líšní a návštěvníci si mohou zahrát stolní tenis, volejbal nebo se občerstvit v nedaleké restauraci. Možností je zkrátka velká spousta. Jen si vybrat.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře