Reklama
reklama

Plná koupaliště? Vyzkoušejte alternativy

Recept na přečkání horkých letních dnů je bezesporu studená voda. Kam se jít ale zchladit, když zrovna neholdujete přeplněným brněnským koupalištím?

V Brně a okolí najdete spoustu míst, kde se i s rodinou vykoupete a zároveň nestrávíte půl hodiny hledáním volného místa na rozložení deky. Na brněnskou přehradu ale zapomeňte. Je zahlcená sinicemi a koupání v ní je dokonce od hygieniků zakázáno.

Mariánské údolí

Výbornou obdobou Pryglu je ale Mariánské údolí blízko Líšně. Nádherná příroda, poměrně čistá voda, dobré pohoštění nebo bobová dráha. To vše Mariánské údolí nabízí. Díky své velké rozloze navíc pojme mnoho návštěvníků. Navíc oproti koupalištím není tolik žádanou lokalitou. A bezesporu další neopomenutelnou výhodou je vstupné, které se zde samozřejmě neplatí.

Mušov

Ještě větší vyžití, co se sportu a dalších aktivit týče, ale najdete pár kilometrů od Brna. Přehrada Mušov, na kterou se autem dostanete za půl hodiny, nabízí pro návštěvníky opravdu obrovské množství aktivit, jako je například plážový volejbal, šlapadla, skluzavky a další. Pokud byste si chtěli chvíle na Mušově protáhnout, umožňuje také kempování v autokempu Merkur. Zmínit musíme také Aqualand Moravia, který ocení hlavně děti. O prázdninách ale počítejte s tím, že se zde davům nevyhnete. Pro dospělé a starší děti je na Mušově jedinečná příležitost vyzkoušet si wakeboard, tedy vodní sport, který je kombinací vodního lyžování a surfingu.

Biotopy

Další alternativou koupališť jsou biotopy. Koupací biotop je typ koupaliště vybavený systémem přírodního způsobu čištění vody. To znamená, že je voda čištěná pomocí rostlin, řas a mikroorganismů namísto chemických látek. V Brně můžete vyzkoušet Biotop-jih na ulici K Lávce. Bazén je rozdělený na plaveckou a neplaveckou část a pro nejmenší nechybí brouzdaliště s klouzačkou nebo houpačkou. K letnímu osvěžení poslouží také biotop, který najdete v nedalekých Kovalovicích. Zde je navíc o něco levnější vstupné. V obou zmíněných biotopech si návštěvníci mohou zahrát také plážový volejbal a koupit občerstvení.

Jezírka a rybníky

Mezi vyhledávanými místy pro přírodní koupání je také Maršovské jezírko mezi Lažánkami a Maršovem. Dříve sloužilo k těžbě kaolinu, dnes poslouží hlavně těm, kteří si chtějí užít chvíli klidu u vody. Uprostřed lesů poblíž Ochozi najdou milovníci vody přírodní koupaliště Pod Hádkem, neboli Hádecký rybník. Nachází se nedaleko Brna za Líšní a návštěvníci si mohou zahrát stolní tenis, volejbal nebo se občerstvit v nedaleké restauraci. Možností je zkrátka velká spousta. Jen si vybrat.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře