Reklama
reklama

Plánovaný obchvat Žebětína doplní cyklostezky

Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Brněnští radní souhlasili s rozšířením obchvatu o cyklopruhy a chodníky. Chtějí tak zvýšit bezpečnost provozu.

Brněnští radní se pro vůči cyklistům vstřícnou úpravu obchvatu Žebětína rozhodli v návaznosti na stavbu cyklostezek mezi Žebětínem, Bystrcí a Kohoutovicemi. „Chceme, aby doprava těchto místech byla bezpečná jak pro řidiče, tak i pro cyklisty a pěší. Směrem k Žebětínu bude kolem obchvatu realizováno odvodnění a budou zde také vysázeny nové stromy, které pomohou v odhlučnění komunikace,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Východní obchvat Žebětína je důležitý hlavně kvůli nové zástavbě na Kamechách. Původně se jedná o podmiňující investici celého sídliště. Obchvat povede od křížku u odbočky z ulice Kohoutovické k chatám po křižovatku ulic Hostislavova a Chrpová. Křižovatka na ulici Hostislavova bude okružní. „Výsledná stavba potrvá roky, avšak dopředu uleví všem obyvatelům Žebětína, ať už se rozhodnou cestovat jakýmkoliv dopravním prostředkem. Na obchvat také bude navazovat rozšíření ulice Kohoutovická od obchvatu až po světelnou křižovatku,“ sdělil žebětínský starosta Vít Beran (KDU-ČSL).

Celkové náklady na stavbu obchvatu se odhadují na vyšší desítky milionů korun. Konkrétní čísla budou jasná po zpracování projektové dokumentace.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře