Reklama
reklama

Plánovaný obchvat Žebětína doplní cyklostezky

Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Brněnští radní souhlasili s rozšířením obchvatu o cyklopruhy a chodníky. Chtějí tak zvýšit bezpečnost provozu.

Brněnští radní se pro vůči cyklistům vstřícnou úpravu obchvatu Žebětína rozhodli v návaznosti na stavbu cyklostezek mezi Žebětínem, Bystrcí a Kohoutovicemi. „Chceme, aby doprava těchto místech byla bezpečná jak pro řidiče, tak i pro cyklisty a pěší. Směrem k Žebětínu bude kolem obchvatu realizováno odvodnění a budou zde také vysázeny nové stromy, které pomohou v odhlučnění komunikace,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Východní obchvat Žebětína je důležitý hlavně kvůli nové zástavbě na Kamechách. Původně se jedná o podmiňující investici celého sídliště. Obchvat povede od křížku u odbočky z ulice Kohoutovické k chatám po křižovatku ulic Hostislavova a Chrpová. Křižovatka na ulici Hostislavova bude okružní. „Výsledná stavba potrvá roky, avšak dopředu uleví všem obyvatelům Žebětína, ať už se rozhodnou cestovat jakýmkoliv dopravním prostředkem. Na obchvat také bude navazovat rozšíření ulice Kohoutovická od obchvatu až po světelnou křižovatku,“ sdělil žebětínský starosta Vít Beran (KDU-ČSL).

Celkové náklady na stavbu obchvatu se odhadují na vyšší desítky milionů korun. Konkrétní čísla budou jasná po zpracování projektové dokumentace.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře