Reklama
reklama

Placené stání v Brně se rozšíří o 11 oblastí

V příštím roce přibude v Brně 11 nových oblastí placeného stání. Jejich zavádění bude postupné od června do listopadu 2020. Postupné přidávání modrých zón se však mezi některými setkalo s kritikou.

Od června příštího by se mělo brněnské rezidentní parkování začít rozšiřovat. Kromě Brna-středu tak lidé na modré zóny narazí také v Králově Poli a v Žabovřeskách. Od 1. června by se do modra měly začít zabarvovat ulice Dřevařská, Rybářská, Bezručova a Křídlovická. Od 3. srpna čeká placené stání na řidiče v ulicích Staňkova a Botanická. V polovině září přijdou na řadu ulice Špitálka, Trnitá a Žižkova a v půlce listopadu se k rezidentnímu parkování přidají ulice Chodská a Zborovská.

Toto postupné rozšiřování se však setkalo s vlnou kritiky. „Když se bude zavádět placené stání postupně, akorát to situaci zhorší. Auta to vyžene na okraj modrých zón, takže některé ulice budou zaplněné, a některé prázdné,“ zní komentář na sociální síti Facebook. „Jsem ze Žabovřesk a bydlím v Mozolkách, což je těsně za hranicí zóny, takže nebudu moct ve své části zaparkovat. Navíc v Žabovřeskách je minimum oblastí, kam lidé dojíždí. Parkují tu hlavně rezidenti, takže tady rezidentní parkování postrádá smysl,“ komentuje zprávu o rozšiřování jiný uživatel. To však na druhou stranu jiný komentující odmítá: „Bydlím blízko ulice Tábor a je to tady přesně naopak. Lidé dojedou ráno, zaparkuji u nás před domem a jdou na trolejbus číslo 36. Pozdě odpoledne nebo večer pak zase odjíždějí. Snad to někomu pomůže.“

Ulice Křídlovická, Bezručova a Dřevařská budou patřit do zóny B. Regulace zde tak bude platit celodenně a návštěvníci, kteří nemají oprávnění pro rezidenty či abonenty, budou mít první hodinu stání zdarma, poté zaplatí za každou hodinu 30 korun. Mohou zde také využít návštěvnické předplacené oprávnění za 400 korun na týden, 1200 korun na měsíc nebo 12 tisíc korun za rok. U všech ostatních nově zaváděných oblastí pro rok 2020 se počítá se zónou C. I v ní mají návštěvníci první hodinu zdarma, dále platí 20 korun za hodinu parkování, a to pouze v době od 17 do 6 hodin. Přes den zde mohou i návštěvníci parkovat zdarma. Pro rezidenty a abonenty jsou pravidla jednotná bez ohledu na zóny.

Podle města bral odbor dopravy při vypracovávání harmonogramu zavádění modrých zón v úvahu několik aspektů, jako je současný stav parkování v lokalitách nebo možnosti realizace dopravního značení. Vliv má také počasí. Vodorovné dopravní značení je možné provádět až po ukončení zimního období. Proto se první oblasti v příštím roce přidají až v červnu.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře