Reklama
reklama

Pasáž Jalta ožije NEVIDĚNÝM designem

Nadcházející říjnový víkend bude v Brně patřit designu. Od 5. do 8. října se uskuteční druhý ročník festivalu Brno Design Days, díky kterému po dlouhé době opět ožije pasáž Jalta na Dominikánském náměstí. Přednášky, workshopy a instalace doplní nabídka designového obchodu s výrobky mladých českých i zahraničních tvůrců a nebudou chybět ani drinky z proslulého brněnského baru 4pokoje. Tématem letošního ročníku je UNSEEN, tedy NEVIDĚNÝ, design.

Zboží v regálech. Informace z turistického portálu. Interiér kavárny na rohu. Odpadkový koš mezi lavičkami na náměstí. Pomůcky ze sexshopu. Věci, které potkáváme a mimoděk konzumujeme každý den. Anebo zážitek, který se vryje do paměti a vlastně nevíme proč. Rozdíl je v jediném slově. Design. „Právě tento na první pohled skrytý, ale všudypřítomný design je tematickou linkou, která spojuje jednotlivé programové body letošního ročníku Brno Design Days,“ představuje hlavní téma festivalu Alexandra Georgescu, zakladatelka studia KOGAA, které akci organizuje.

Cílem festivalu Brno Design Days, který navazuje na úspěch loňského pilotního ročníku, je zvyšovat povědomí o designu a měnit jeho vnímání u širší veřejnosti. Série přednášek, workshopů a instalací představí jeho přínos a hodnotu pro podnikání i každodenní život. „Programem chceme ukázat, že design je užitečný nástroj, který můžeme efektivně zapojit do širokého spektra oborů. Jména jako Lisa Fleck, Jan Řezáč, Martin Hrdina, David Karásek či Anna Marešová nikoho nenechají na pochybách, že se slova ujmou ti nejpovolanější,“ doplňuje Georgescu.

Festival Brno Design Days vznikl pod hlavičkou architektonického studia KOGAA a tvoří platformu pro prezentaci pozitivních změn a nových nápadů na poli designu, architektury a urbanismu. „Jsme rádi, že na akci můžeme spolupracovat s významnými partnery v regionu, konkrétně například s městem Brnem a městskou částí Brno-střed, Jihomoravským krajem, TIC BRNO či JIC. Společnými silami se nám tak daří představit Brno a Jihomoravský kraj zbytku republiky i Evropy jako inspirativní a kreativní místo nejen pro obyvatele a místní firmy, ale také pro všechny, kteří zde působí,“ uzavírá Georgescu.

PROGRAM BRNO DESIGN DAYS: www.brnodesigndays.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Vysoké učení technické
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Na hlavním nádraží se po rekonstrukci otevřely nové toalety
Naproti pátému a šestému nástupišti u hlavního nádraží v Brně se otevřely po rekonstrukci nové toalety. Náklady na opravy byly 1,4 miliónů korun bez DPH.
18.10.2017 - 16:07
Ilustrační foto
Policie se potýká s nedostatkem lidí. Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje se i proto rozhodlo spolupracovat s Univerzitou obrany v Brně.
18.10.2017 - 07:37
Komentáře