Reklama
reklama

Pasáž Jalta ožije NEVIDĚNÝM designem

Nadcházející říjnový víkend bude v Brně patřit designu. Od 5. do 8. října se uskuteční druhý ročník festivalu Brno Design Days, díky kterému po dlouhé době opět ožije pasáž Jalta na Dominikánském náměstí. Přednášky, workshopy a instalace doplní nabídka designového obchodu s výrobky mladých českých i zahraničních tvůrců a nebudou chybět ani drinky z proslulého brněnského baru 4pokoje. Tématem letošního ročníku je UNSEEN, tedy NEVIDĚNÝ, design.

Zboží v regálech. Informace z turistického portálu. Interiér kavárny na rohu. Odpadkový koš mezi lavičkami na náměstí. Pomůcky ze sexshopu. Věci, které potkáváme a mimoděk konzumujeme každý den. Anebo zážitek, který se vryje do paměti a vlastně nevíme proč. Rozdíl je v jediném slově. Design. „Právě tento na první pohled skrytý, ale všudypřítomný design je tematickou linkou, která spojuje jednotlivé programové body letošního ročníku Brno Design Days,“ představuje hlavní téma festivalu Alexandra Georgescu, zakladatelka studia KOGAA, které akci organizuje.

Cílem festivalu Brno Design Days, který navazuje na úspěch loňského pilotního ročníku, je zvyšovat povědomí o designu a měnit jeho vnímání u širší veřejnosti. Série přednášek, workshopů a instalací představí jeho přínos a hodnotu pro podnikání i každodenní život. „Programem chceme ukázat, že design je užitečný nástroj, který můžeme efektivně zapojit do širokého spektra oborů. Jména jako Lisa Fleck, Jan Řezáč, Martin Hrdina, David Karásek či Anna Marešová nikoho nenechají na pochybách, že se slova ujmou ti nejpovolanější,“ doplňuje Georgescu.

Festival Brno Design Days vznikl pod hlavičkou architektonického studia KOGAA a tvoří platformu pro prezentaci pozitivních změn a nových nápadů na poli designu, architektury a urbanismu. „Jsme rádi, že na akci můžeme spolupracovat s významnými partnery v regionu, konkrétně například s městem Brnem a městskou částí Brno-střed, Jihomoravským krajem, TIC BRNO či JIC. Společnými silami se nám tak daří představit Brno a Jihomoravský kraj zbytku republiky i Evropy jako inspirativní a kreativní místo nejen pro obyvatele a místní firmy, ale také pro všechny, kteří zde působí,“ uzavírá Georgescu.

PROGRAM BRNO DESIGN DAYS: www.brnodesigndays.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře