Reklama
reklama

Pasáž Jalta ožije NEVIDĚNÝM designem

Nadcházející říjnový víkend bude v Brně patřit designu. Od 5. do 8. října se uskuteční druhý ročník festivalu Brno Design Days, díky kterému po dlouhé době opět ožije pasáž Jalta na Dominikánském náměstí. Přednášky, workshopy a instalace doplní nabídka designového obchodu s výrobky mladých českých i zahraničních tvůrců a nebudou chybět ani drinky z proslulého brněnského baru 4pokoje. Tématem letošního ročníku je UNSEEN, tedy NEVIDĚNÝ, design.

Zboží v regálech. Informace z turistického portálu. Interiér kavárny na rohu. Odpadkový koš mezi lavičkami na náměstí. Pomůcky ze sexshopu. Věci, které potkáváme a mimoděk konzumujeme každý den. Anebo zážitek, který se vryje do paměti a vlastně nevíme proč. Rozdíl je v jediném slově. Design. „Právě tento na první pohled skrytý, ale všudypřítomný design je tematickou linkou, která spojuje jednotlivé programové body letošního ročníku Brno Design Days,“ představuje hlavní téma festivalu Alexandra Georgescu, zakladatelka studia KOGAA, které akci organizuje.

Cílem festivalu Brno Design Days, který navazuje na úspěch loňského pilotního ročníku, je zvyšovat povědomí o designu a měnit jeho vnímání u širší veřejnosti. Série přednášek, workshopů a instalací představí jeho přínos a hodnotu pro podnikání i každodenní život. „Programem chceme ukázat, že design je užitečný nástroj, který můžeme efektivně zapojit do širokého spektra oborů. Jména jako Lisa Fleck, Jan Řezáč, Martin Hrdina, David Karásek či Anna Marešová nikoho nenechají na pochybách, že se slova ujmou ti nejpovolanější,“ doplňuje Georgescu.

Festival Brno Design Days vznikl pod hlavičkou architektonického studia KOGAA a tvoří platformu pro prezentaci pozitivních změn a nových nápadů na poli designu, architektury a urbanismu. „Jsme rádi, že na akci můžeme spolupracovat s významnými partnery v regionu, konkrétně například s městem Brnem a městskou částí Brno-střed, Jihomoravským krajem, TIC BRNO či JIC. Společnými silami se nám tak daří představit Brno a Jihomoravský kraj zbytku republiky i Evropy jako inspirativní a kreativní místo nejen pro obyvatele a místní firmy, ale také pro všechny, kteří zde působí,“ uzavírá Georgescu.

PROGRAM BRNO DESIGN DAYS: www.brnodesigndays.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Komentáře