Reklama
reklama

Parkovací dům u Dětské nemocnice? Možná brzy

Zaparkovat u Dětské nemocnice je často nelehký úkol. Zdá se ale, že se pacientům i místním blýská na lepší časy. Město chce podpořit stavbu parkovacího domu.

Parkování v okolí Dětské nemocnice na Černopolní je dlouhodobě problémové. Místa v areálu nestačí, přeplněné jsou i okolní ulice. Neúnosná je navíc situace i pro místní obyvatele. Řešení nabídla studie a investiční záměr na stavbu parkovacího domu v areálu nemocnice. Ty nechala zpracovat Fakultní nemocnice Brno, pod kterou Dětská nemocnice spadá. Záměr ovšem zamítlo Ministerstvo kultury s odůvodněním, že nemocnice není oprávněna k provozování parkovacího domu.

Situaci tak chce řešit město. „Dětská nemocnice je zařízení, které využívají lidé z celého kraje, a přitom zde funguje jediná dětská pohotovost. Situace v okolí nemocnice je tristní a rodiče, kteří jedou s dětmi k lékaři, musejí mnohdy dlouze hledat místo, kde zaparkují. Je v našem zájmu tento stav řešit, a proto dopisem oslovím ministra zdravotnictví s nabídkou spolupráce,“ řekl první náměstek primátora Petr Hladík. „Jednou z možností je převedení pozemku v areálu, na kterém by měl stát parkovací dům, do vlastnictví města. To by pak zajistilo výstavbu parkovacího domu i po finanční stránce,“ dodává Hladík.

S nutností vybudovat v místě více parkovacích míst souhlasí i rezidenti. „Lidi z nemocnice nechávají auta všude kolem, je tady proto velký provoz a místy se ani nedá silnicí projet. Bydlím tady a často parkuji až hodně daleko. A to mi vadí,“ uvedl Michal Skořepina, který bydlí v blízkosti nemocnice.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře