Reklama
reklama

Parkovací dům u Dětské nemocnice? Možná brzy

Zaparkovat u Dětské nemocnice je často nelehký úkol. Zdá se ale, že se pacientům i místním blýská na lepší časy. Město chce podpořit stavbu parkovacího domu.

Parkování v okolí Dětské nemocnice na Černopolní je dlouhodobě problémové. Místa v areálu nestačí, přeplněné jsou i okolní ulice. Neúnosná je navíc situace i pro místní obyvatele. Řešení nabídla studie a investiční záměr na stavbu parkovacího domu v areálu nemocnice. Ty nechala zpracovat Fakultní nemocnice Brno, pod kterou Dětská nemocnice spadá. Záměr ovšem zamítlo Ministerstvo kultury s odůvodněním, že nemocnice není oprávněna k provozování parkovacího domu.

Situaci tak chce řešit město. „Dětská nemocnice je zařízení, které využívají lidé z celého kraje, a přitom zde funguje jediná dětská pohotovost. Situace v okolí nemocnice je tristní a rodiče, kteří jedou s dětmi k lékaři, musejí mnohdy dlouze hledat místo, kde zaparkují. Je v našem zájmu tento stav řešit, a proto dopisem oslovím ministra zdravotnictví s nabídkou spolupráce,“ řekl první náměstek primátora Petr Hladík. „Jednou z možností je převedení pozemku v areálu, na kterém by měl stát parkovací dům, do vlastnictví města. To by pak zajistilo výstavbu parkovacího domu i po finanční stránce,“ dodává Hladík.

S nutností vybudovat v místě více parkovacích míst souhlasí i rezidenti. „Lidi z nemocnice nechávají auta všude kolem, je tady proto velký provoz a místy se ani nedá silnicí projet. Bydlím tady a často parkuji až hodně daleko. A to mi vadí,“ uvedl Michal Skořepina, který bydlí v blízkosti nemocnice.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře