Reklama
reklama

Pálavské vinobraní oslaví sedmdesáté výročí ve velkém stylu

Již příští pátek začne jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní. V Mikulově se 8. až 10. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra, víno ve všech svých podobách i město samotné.

Lidé různých zájmů a generací se pravidelně sjíždějí na Pálavské vinobraní a každý si zde přijde na své. Mohou se vydat za vínem či burčákem, populární hudbou, cimbálkou, jazzem, nebo s dětmi na šermíře a pohádky. Letošní oslavy doprovodí mimo jiné velkolepý ohňostroj Slunce a víno, který bude v sobotu 9. září ve 23:15 hodin slavnostně odpálen z Kozího hrádku. Jubilejní ročník se samozřejmě neobejde bez královského páru – krále Václava IV. a královny, kterou opět zahraje Chantal Poullain. Spolu se svou početnou královsko-rytířskou družinou pozdraví všechny návštěvníky při sobotním poledním průvodu.

Jednoznačnou jedničkou akce je opět samozřejmě víno, které poteče proudem doslova v každém zákoutí Mikulova. Jubilejní ročník nabízí také speciální vydání novin, které představí historii vinobraní. Tu mapuje i nově připravovaná výstava Regionálního muzea v Mikulově pod názvem 70. Pálavské vinobraní 1947–2017, která bude otevřena pro návštěvníky po celé tři dny vinobraní. Další novinkou je pak vzdělávací program Po stopách vinaře, který je pojatý jako soutěž složená z interaktivních her, v nichž se zájemci dozví mnohé o práci ve vinohradu, výrobě vína i místním folklóru.

Oslavit velké výročí, ale hlavně pobavit všechny návštěvníky dorazí do Mikulova hudební hvězdy všech žánrů. Těšit se můžete například na umělce jako Ondřej Ruml, Jana Kirschner, Jelen, No Name, Čechomor, Mig 21 a spoustu dalších. Pálavské vinobraní nezapomíná ani na ty nejmenší. Mnoho her, divadel i žonglérských vystoupení bude pro děti bez ohledu na věk připraveno v zámecké zahradě nebo na Kozím hrádku. Permanentka na všechny dny vinobraní stojí 600 korun, denní vstupné se pohybuje v rozmezí od 250 do 400 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře