Reklama
reklama

Pálavské vinobraní oslaví sedmdesáté výročí ve velkém stylu

Již příští pátek začne jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní. V Mikulově se 8. až 10. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra, víno ve všech svých podobách i město samotné.

Lidé různých zájmů a generací se pravidelně sjíždějí na Pálavské vinobraní a každý si zde přijde na své. Mohou se vydat za vínem či burčákem, populární hudbou, cimbálkou, jazzem, nebo s dětmi na šermíře a pohádky. Letošní oslavy doprovodí mimo jiné velkolepý ohňostroj Slunce a víno, který bude v sobotu 9. září ve 23:15 hodin slavnostně odpálen z Kozího hrádku. Jubilejní ročník se samozřejmě neobejde bez královského páru – krále Václava IV. a královny, kterou opět zahraje Chantal Poullain. Spolu se svou početnou královsko-rytířskou družinou pozdraví všechny návštěvníky při sobotním poledním průvodu.

Jednoznačnou jedničkou akce je opět samozřejmě víno, které poteče proudem doslova v každém zákoutí Mikulova. Jubilejní ročník nabízí také speciální vydání novin, které představí historii vinobraní. Tu mapuje i nově připravovaná výstava Regionálního muzea v Mikulově pod názvem 70. Pálavské vinobraní 1947–2017, která bude otevřena pro návštěvníky po celé tři dny vinobraní. Další novinkou je pak vzdělávací program Po stopách vinaře, který je pojatý jako soutěž složená z interaktivních her, v nichž se zájemci dozví mnohé o práci ve vinohradu, výrobě vína i místním folklóru.

Oslavit velké výročí, ale hlavně pobavit všechny návštěvníky dorazí do Mikulova hudební hvězdy všech žánrů. Těšit se můžete například na umělce jako Ondřej Ruml, Jana Kirschner, Jelen, No Name, Čechomor, Mig 21 a spoustu dalších. Pálavské vinobraní nezapomíná ani na ty nejmenší. Mnoho her, divadel i žonglérských vystoupení bude pro děti bez ohledu na věk připraveno v zámecké zahradě nebo na Kozím hrádku. Permanentka na všechny dny vinobraní stojí 600 korun, denní vstupné se pohybuje v rozmezí od 250 do 400 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře