Reklama
reklama

Palacké náměstí v Řečkovicích se promění

Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.

V lokalitě vzniknou nové plochy pro pěší a nové lavičky k posezení. Prioritou je maximálním zachování stávajících stromů. Během podzimních měsíců ti navíc budou vysázeny nové rostliny a stromy. „Na místě současné asfaltové plochy a pískovišť vznikne navíc úplně nové dětské hřiště a v místě objektu bývalé hasičky přes 20 parkovacích míst,“ vysvětlil Marek Viskot, starosta městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora.

Projektová dokumentace vychází ze studie Atelieru zahradní a krajinářské architektury, jejímiž autory jsou Zdenek Sendler a Lýdie Šušlíková. Ta koncepčně zpracovávala celý prostor řečkovického náměstí. Vedle funkce odpočinkové, rekreační a estetické návrh řešil například i potřebu parkování. Řidiči se tu tak mohou těšit na zhruba 20 nových parkovacích míst.

Místní novinku vítají. „Máme menší děti, takže určitě jsme rádi, že tady bude pro ně nový prostor. Během léta sem chodíme často na zmrzlinu, takže tam pak určitě rádi posedíme,“ popsala Kateřina Venclíková. „Co se mi líbí nejvíc, tak je to, že už dříve tady byl posunutý přechod přes silnici. Tam kde byl dřív, to bylo nebezpečné a přecházení bylo nepříjemné, hlavně když už chodím pomalu. Teď je to lepší a určitě bude dobře, že se tu bude pracovat dál,“ uvedla důchodkyně Marie Adámková a zmínila rekonstrukce Palackého náměstí, která proběhla již na konci minulého roku. Tehdejší úpravu silnic financovalo město a současné aktivity městské části na ni navazují. 

Podobné reakce potvrzuje i starosta Marek Viskot. „Občané oceňovali například ponechání dětského hřiště na části dnešní asfaltové plochy a zároveň citlivé zasazení parkovacích míst převážně na místě bývalé hasičky. Plusové body si připsal také návrh sjednotit dlažbu na silnici vedoucí před kostelem a dlažbu nového parkoviště s cílem dodat celému prostoru jednotný ráz,“ doplnil Marek Viskot s tím, že především s ohledem na letní měsíce byl důraz kladen též na zvýšení počtu míst k posezení.

Hotovo by mělo být do konce listopadu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře