Reklama
reklama

Překvapivý nález v Bystrci? Dvoumetrový had

Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.

Nálezkyně se proto obrátila na linku 156. Strážník následně plaza odchytil a předal do péče specialistů. „Jde o hroznýšovce duhového žijícího převážně v Jižní a Střední Americe. Živí se myšmi nebo mláďaty potkanů,“ uvedl herpetolog Roman Zajíček. Had byl navíc kvůli chladnému a deštivému počasí podchlazený. Podle Romana Zajíčka se pro něj totiž ideální teplota pohybuje okolo dvaceti osmi stupňů Celsia.

Jací jsou podle odborníka ve městě nejrozšířenější plazi? Ročně se Zajíčkovi do rukou dostane bezmála třicet nalezených plazů, nejčastěji přitom jde o užovky červené v různých barevných mutacích. Velmi častý je v jihomoravské metropoli chov kober a chřestýšů, s výskytem hroznýšovce se v Brně herpetolog setkal vůbec poprvé. „Jakákoli neodborná manipulace je nebezpečná a případné kousnutí tímto druhem může vést k poranění tepen,“ upozornil Zajíček.

Než se o hada přihlásí majitel, zůstane v péči specialistů.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře