Reklama
reklama

Před domem v centru Brna umíral muž ve středním věku

Muž umíral na ulici. Díky všímavosti náhodného kolemjdoucího, pohotovosti policie a sociální pracovnice, která se u situace ocitla náhodou, přežil.

V ohrožení života se stal muž ve středním věku, kterého našel neznámý kolemjdoucí, jak nehnutě leží na chodníku. Všiml si, že je málo oblečený a leží před domem v centru města. Na nic nečekal a ihned zavolal policejní hlídku, která na místě zjistila, že muž nedýchá a vůbec nereaguje. Zahájila proto okamžitou resuscitaci a zavolala záchranáře.

Čirou náhodou kolem procházela sociální pracovnice, která nabídla svou pomoc. Její pomoc policisté přivítali – zatímco řešili záchranáře, střídala se s nimi v náročném oživování.

Jakmile záchranná služba přijela, okamžitě muže převezla do nemocnice.  

Zdroj: mpb

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře