Reklama
reklama

Před domem v centru Brna umíral muž ve středním věku

Muž umíral na ulici. Díky všímavosti náhodného kolemjdoucího, pohotovosti policie a sociální pracovnice, která se u situace ocitla náhodou, přežil.

V ohrožení života se stal muž ve středním věku, kterého našel neznámý kolemjdoucí, jak nehnutě leží na chodníku. Všiml si, že je málo oblečený a leží před domem v centru města. Na nic nečekal a ihned zavolal policejní hlídku, která na místě zjistila, že muž nedýchá a vůbec nereaguje. Zahájila proto okamžitou resuscitaci a zavolala záchranáře.

Čirou náhodou kolem procházela sociální pracovnice, která nabídla svou pomoc. Její pomoc policisté přivítali – zatímco řešili záchranáře, střídala se s nimi v náročném oživování.

Jakmile záchranná služba přijela, okamžitě muže převezla do nemocnice.  

Zdroj: mpb

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kořeny brněnské divadelní scény sahají až do roku 1767. To se v Brně odehrálo první profesionální divadelní představení.
29.03.2020 - 08:05
Od sobotního večera musí být řidiči mířící po dálnici D2 do Brna obezřetní v úseku mezi Podivínem a Velkými Pavlovicemi. Začíná tu předposlední část rekonstrukce spojnice se Slovenskem.
28.03.2020 - 12:22
Brno bývá právem označováno za perlu na mapě funkcionalismu. A to nejen v rámci České republiky.
28.03.2020 - 07:29
Lidé, které trápí psychické potíže spojené s aktuální situací a epidemií koronaviru, se mohou obrátit na speciální telefonní linku. Tu poslední březnový čtvrtek zprovoznilo Oddělení klinické...
27.03.2020 - 14:27
Brněnský dopravní podnik omezí rozjezdy. Důvodem je zvýšení bezpečnosti a také nízký počet cestujících, kteří veřejnou dopravu během nočních hodin využívají. Změny začnou platit v noci z pátku 27....
27.03.2020 - 08:07
Rada městské části Brno-střed schválila změnu termínu splatnosti nájemného u bytů i nebytových prostor například pro podnikání, které má ve správě. Chce tak vyjít vstříc a pomoct nájemcům nebytových...
26.03.2020 - 14:56
Komentáře