Reklama
reklama

Přírodní koupaliště na jižní Moravě. Jak jsou na tom s kvalitou vody?

Nadcházející víkend bude opět ideální k času strávenému u vody. Kam vyrazit za koupáním v Jihomoravském kraji?

Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje sleduje kvalitu vody u 22 návštěvníky nejoblíbenějších koupališť ve volné přírodě a koupacích oblastí v celém kraji. Z jejího měření vyplývá, že je v nich voda i v polovině léta stále vhodná ke koupání.

Ideální koupací podmínky jsou například na Brněnské přehradě, a to na všech jejích koupalištích Rokli, Rakovci, Kozí horce, Sokolském koupališti a Osadě. Stejně je na tom i jezírko Wellness Infinit Maximus či přírodní koupací biotop Brno-jih.

Všichni ti, kdo by chtěli vyrazit za vodními radovánkami za hranice jihomoravské metropole, mohou bez starostí zamířit například na Nové Mlýny, Vranovskou přehradu, do Lulče či na přírodní biotopy Kovalovice, Oslavany, Bohuslavice na Hodonínsku či Bantice na Znojemsku. 

V tomto okrese se nacházejí i Výrovice, které jsou rovněž stále vhodné ke koupání, hygienici tu však naměřili vodu se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi. Znamená to, že může být například kalná či být cítit rybinou, stále je však pro plavce vhodná.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře