Reklama
reklama

Otočit zápas se Orlům nepodařilo. Bolzano odjíždí s výhrou

Orli se podruhé v tomto ročníku představili proti ve výtečné formě hrajícímu Bolzanu. A rozhodně mu měli co oplácet! Plány však narušily dva inkasované góly ze závěru první i druhé třetiny, k nimž Lišky ve třetím dějství přidaly ještě další dvě trefy. Znojemský budíček v posledních minutách už k otočce ve skóre nestačil.

Diváci v Nevoga aréně byli svědky svižného hokeje úvodních minut. Orli dostali velmi brzy šanci skórovat při přesilové hře pět na tři, v největší gólovce však Matuš z prostoru u tyče kotouč za brankovou čáru nepropasíroval. Již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se probojoval do úniku Luciani, ještě před zakončením byl ale oloupen o puk. Ani následná početní výhoda Lišek nedopadla o moc lépe, i když hosté před Lassilou roztočili svůj přihrávkový kolotoč, výsledné střely si znojemský gólman pohlídal. Tempo začalo rychle opadat a hlavně Orli se na ledě spíše hledali. Obrovská smůla stála při Lassilovi při přečíslení Bolzana, finskému brankáři vypadl kotouč z lapačky a Sebastien Sylvestre jej poté zpoza brány zametl do sítě. Gól pro Znojmo o to nešťastnější, že přišel až v závěru třetiny.

Do prostředního dějství nastoupilo Znojmo bez zraněného kapitána Matuše a hned zkraje si opět neúspěšně vyzkoušelo přesilovku. O mnoho větší šance vyrovnat přišla o chvíli později po nepřesné italské rozehrávce, po níž to zkoušel na jistě chytajícího Fazia domácí útočník Tomáš Svoboda. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu, větší gólové příležitosti však přicházely jen poskrovnu. Příjemným osvěžením tak bylo přečíslení Lišek a zakončení aktivně hrajícího Sylvestreho, které si Lassila nenechal proklouznout. Před bránou Bolzana se na znojemské hokejky lepila smůla, nepřesnosti se kupily, kotouče odskakovaly a přicházela nervozita. Navíc přišel druhý gól do šatny. V početní výhodě tentokrát Lišky zahrály výborně a Sebastien Sylvestre vystřelil svým barvám dvougólové vedení.

Jak Bolzano skončilo druhou třetinu, tak stejným způsobem načalo i tu závěrečnou. Na bekhendovou střelu Antona Bernarda z mezikruží mohl Lassila jen velmi těžko reagovat. Znojmo se dostalo do dalšího útlumu, z něhož týmu alespoň na chvíli pomohl samostatný únik Nováka v oslabení, gólman Fazio i tentokrát svůj tým podržel. Lišky však brzy převzaly otěže zápasu zpět a přišla pojistka v podobě čtvrtého gólu z hole Daniela Franka. Malá jiskřička naděje se ještě zjevila na začátku 53. minuty, kdy ránou z vrcholu kruhu Aaron Berisha vymazal nelichotivou nulu na straně Orlů. Tu ještě přiživil další dělovkou Antonín Bořuta. Znojmo doslova povstalo z popela, fanoušci neúnavně povzbuzovali, zlepšený projev přinesl i slibnou přesilovku, síly však Jihomoravanům na další drama nestačily.

Branky a nahrávky: 53. Berisha (Sedlák, Tansey), 54. Bořuta (Češík, Stehlík) – 18. Sylvestre (Giliati, Bardaro), 40. Sylvestre (Flemming, Insam), 41. Bernard (Frigo, Insam), 50. Frank (Hargrove, Bardaro).
Rozhodčí: Baluška, Siegel – Bedynek, Kaspar.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 0:1.

Zdroj: HC Orli

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře