Reklama
reklama

Otevřené či zavřené okénko? Hádku v autobusu museli zkrotit policisté

Okénko v autobusu rozpoutalo v sobotu odpoledne spor mezi několika cestujícími na lince číslo 50. Pětapadesátiletá cestující se při jízdě do Bystrce údajně rozhodla vyvětrat, což se však nelíbilo šestačtyřicetiletému muži sedícímu poblíž, který se prý zvedl a okénko zavřel. To se několikrát opakovalo.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Stejná scéna se poté zopakovala údajně ještě vícekrát, a tak někteří pasažéři upozornili na vzniklý konflikt řidiče. Ten viděl, že závan čerstvého vzduchu má zjevně více příznivců a muže s opačným názorem prý vyzval, aby si sedl jinam.

Muž sice údajně uposlechl, ale když se autobus rozjel, podle svědků okénko zase zavřel. Na příští zastávce tedy k němu prý řidič přišel znovu a vyzval ho, aby dobrovolně vystoupil. Šestačtyřicetiletý cestující to údajně odmítl a po následné přetlačované si lehl do uličky a vytočil linku 156, kde oznámil, že ho prý řidič napadl.

To už se autobus blížil do konečné stanice na náměstí 28. dubna, kde se případem začali zabývat strážníci. Muž s drobnou rankou na nose jim řekl, že ho bolí hlava, krk a páteř. Dřív než na místo stihla přijet záchranná služba, ještě hlídku upozornil, že chce, chce být oslovován dosaženým akademickým titulem. S vysokoškolským vzděláním ale příliš nekorespondovala slova několika cestujících, kteří si strážníkům postěžovali, že jim prý muž tykal a urážel je. "Šestačtyřicetiletého muže odvezla sanitka do nemocnice. Případ strážníci postoupili ke správnímu orgánu," uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře