Reklama
reklama

Otevřené či zavřené okénko? Hádku v autobusu museli zkrotit policisté

Okénko v autobusu rozpoutalo v sobotu odpoledne spor mezi několika cestujícími na lince číslo 50. Pětapadesátiletá cestující se při jízdě do Bystrce údajně rozhodla vyvětrat, což se však nelíbilo šestačtyřicetiletému muži sedícímu poblíž, který se prý zvedl a okénko zavřel. To se několikrát opakovalo.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Stejná scéna se poté zopakovala údajně ještě vícekrát, a tak někteří pasažéři upozornili na vzniklý konflikt řidiče. Ten viděl, že závan čerstvého vzduchu má zjevně více příznivců a muže s opačným názorem prý vyzval, aby si sedl jinam.

Muž sice údajně uposlechl, ale když se autobus rozjel, podle svědků okénko zase zavřel. Na příští zastávce tedy k němu prý řidič přišel znovu a vyzval ho, aby dobrovolně vystoupil. Šestačtyřicetiletý cestující to údajně odmítl a po následné přetlačované si lehl do uličky a vytočil linku 156, kde oznámil, že ho prý řidič napadl.

To už se autobus blížil do konečné stanice na náměstí 28. dubna, kde se případem začali zabývat strážníci. Muž s drobnou rankou na nose jim řekl, že ho bolí hlava, krk a páteř. Dřív než na místo stihla přijet záchranná služba, ještě hlídku upozornil, že chce, chce být oslovován dosaženým akademickým titulem. S vysokoškolským vzděláním ale příliš nekorespondovala slova několika cestujících, kteří si strážníkům postěžovali, že jim prý muž tykal a urážel je. "Šestačtyřicetiletého muže odvezla sanitka do nemocnice. Případ strážníci postoupili ke správnímu orgánu," uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře