Reklama
reklama

Osud Velkého městského okruhu? Stavba se odkládá

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zadávací řízení na stavbu II. etapy VMO v Žabovřeské ulici. Jeho předseda Petr Rafaj zamítl rozklad zadavatelů Ředitelství silnic a dálnic ČR a města Brna proti prvostupňovému rozhodnutí, které zadávací řízení již dříve zrušilo. To tak nabylo právní moci.

Důvod? Zadavatelé projektu podle ÚOHS stanovili zadávací podmínky veřejné zakázky v rozporu se zásadou přiměřenosti. Požadovali totiž předložení platného dokladu o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti "montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení", ačkoliv dodavatelé museli předložit rovněž oprávnění k podnikání v předmětu činnosti "provádění staveb, jejich změn a odstraňování", které však samo o sobě možnost podnikat v oboru "montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení" v souvislosti s realizací stavby umožňuje. 

To je totiž mnohem širší a opravňuje i k výkonu činnosti související s realizací staveb. Požadavek tak byl podle antimonopolního úřadu nadbytečný.

Stížnost na zakázku za dvě miliardy podala slovenská firma s ročním obratem zhruba deset tisíc korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře