Reklama
reklama

Osud Velkého městského okruhu? Stavba se odkládá

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zadávací řízení na stavbu II. etapy VMO v Žabovřeské ulici. Jeho předseda Petr Rafaj zamítl rozklad zadavatelů Ředitelství silnic a dálnic ČR a města Brna proti prvostupňovému rozhodnutí, které zadávací řízení již dříve zrušilo. To tak nabylo právní moci.

Důvod? Zadavatelé projektu podle ÚOHS stanovili zadávací podmínky veřejné zakázky v rozporu se zásadou přiměřenosti. Požadovali totiž předložení platného dokladu o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti "montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení", ačkoliv dodavatelé museli předložit rovněž oprávnění k podnikání v předmětu činnosti "provádění staveb, jejich změn a odstraňování", které však samo o sobě možnost podnikat v oboru "montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení" v souvislosti s realizací stavby umožňuje. 

To je totiž mnohem širší a opravňuje i k výkonu činnosti související s realizací staveb. Požadavek tak byl podle antimonopolního úřadu nadbytečný.

Stížnost na zakázku za dvě miliardy podala slovenská firma s ročním obratem zhruba deset tisíc korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dva nápisy ztvárněné sprejerem se objevily na ulici Bašty. Sprejera odhalil kamerový systém.
30.09.2020 - 19:08
Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými...
30.09.2020 - 12:31
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
Komentáře