Reklama
reklama

Osmnáctiletý mladík získal na internetu během několika týdnů více než padesát tisíc korun

Na zajímavou částku si během několika týdnů na internetu přišel osmnáctiletý mladík. Po tom, co se mu povedl fingovaný prodej značkových tenisek a zájemce mu dopředu poslal více než pět tisíc korun, přeorientoval se na značkové doplňky.

Na internetu nabídl luxusní kabelku za téměř třináct tisíc korun. Když zájemkyně poslala na jeho účet požadovanou částku, odeslal jí téměř bezcenný falzifikát. Stejně tak to udělal i v dalších třech případech. Mladý podvodník, který tímto způsobem získal nejméně padesát tisíc korun, si počínal poněkud naivně. Peníze za nabízené zboží si totiž  nechával posílat na svůj účet. Pro kriminalisty tedy nebylo zvláštním problémem porovnat podobné případy a mladíka vypátrat. Navíc zjišťují, zda nejsou další podobné internetové podvody jeho dílem. Mladík je nyní stíhaný za podvod a za porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře