Reklama
reklama

Osmnáctiletý mladík získal na internetu během několika týdnů více než padesát tisíc korun

Na zajímavou částku si během několika týdnů na internetu přišel osmnáctiletý mladík. Po tom, co se mu povedl fingovaný prodej značkových tenisek a zájemce mu dopředu poslal více než pět tisíc korun, přeorientoval se na značkové doplňky.

Na internetu nabídl luxusní kabelku za téměř třináct tisíc korun. Když zájemkyně poslala na jeho účet požadovanou částku, odeslal jí téměř bezcenný falzifikát. Stejně tak to udělal i v dalších třech případech. Mladý podvodník, který tímto způsobem získal nejméně padesát tisíc korun, si počínal poněkud naivně. Peníze za nabízené zboží si totiž  nechával posílat na svůj účet. Pro kriminalisty tedy nebylo zvláštním problémem porovnat podobné případy a mladíka vypátrat. Navíc zjišťují, zda nejsou další podobné internetové podvody jeho dílem. Mladík je nyní stíhaný za podvod a za porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře