Reklama
reklama

Orli vezou ze Salzburgu po nájezdech jeden bod

Po prvním dějství, které v Salzburgu opanovali znojemští hokejisté, jimž se podařilo vstřelit tři branky, se svěřenci oslavence Miroslava Fryčera dlouho drželi ve vedení. Pak ale třikrát inkasovali a v nájezdech ani jednou neskórovali.

V sobotním utkání Salzburgu proti Znojmu si pro sebe urvali start zápasu hosté. Již v páté minutě poslal Orly do vedení Philip McRae. Netrvalo dlouho a domácí gólman Lukas Herzog musel lovit puk zpoza svých zad podruhé. Přečíslení dva na jednoho totiž zužitkoval Anthony Luciani. Red Bull nicméně začal vystrkovat růžky a dvěma šancemi málem srovnal stav. Nejdříve nastřelil tyč za Lassilou Raffl, aby jen o chvíli později předvedl stejný kousek stejný hráč. Museli to tak být opět znojemští hokejisté, kdo se ujmul kormidla. Patrik Novák využil chyby domácích v rozehrávce a snadno poslal Orly do tříbrankového vedení.

Na začátku druhého dějství mohl navýšit náskok hostů David Bartoš, ale jeho nebezpečnou ránu se štěstím Herzog vytěsnil. I nadále Znojmo zápas kontrolovalo, na konci prostřední dvacetiminutovky však přesto polevili. Minutu a půl před koncem se ještě Herburgerovi nepodařilo skórovat, jeho chybu ale o chvíli později napravil Thomas Raffl, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti znojemské brány.

Třetí třetina se nesla v duchu Salzburgu lačnícího po vyrovnání. Smršť střel se snesla na Lassilu, který mnohdy i se štěstím zastavoval puky jako maskovaný fantom orlího brankoviště. Postupně na finském démonovi ztroskotali Huber, jenž nastřelil tyč, následně Holloway a Viveiros, jemuž také stála v cestě branková konstrukce za Lassilou. Na gólmana Orlů nevyzrál dokonce ani Rauchenwald v samostatném úniku.

Salzburgu se ale přes všechny snahy Lassily podařilo srovnat. Nejdříve snížil na rozdíl jediné branky Raphael Herburger, aby jen o chvíli později přidal druhou branku večera Thomas Raffl. Orlům se v závěru utkání podařilo dostat puk za Herzoga, ale podle rozhodčích nebyla Bořutova branka uznána. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přišly nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem Alexander Rauchenwald, který Red Bullu přisoudil bonusový bod.

Branky a nahrávky: 40. Raffl (Hughes, Herburger), 53. Herburger (Hughes), 58. Raffl (Herburger), rozh. náj. Rauchenwald – 5. McRae (Luciani, Mikliš), 9. Luciani (Svoboda, Matuš), 14. Novák.
Rozhodčí: Nikolic, Reimer – Ankerstierne, Schauer.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře