Reklama
reklama

Orli vezou ze Salzburgu po nájezdech jeden bod

Po prvním dějství, které v Salzburgu opanovali znojemští hokejisté, jimž se podařilo vstřelit tři branky, se svěřenci oslavence Miroslava Fryčera dlouho drželi ve vedení. Pak ale třikrát inkasovali a v nájezdech ani jednou neskórovali.

V sobotním utkání Salzburgu proti Znojmu si pro sebe urvali start zápasu hosté. Již v páté minutě poslal Orly do vedení Philip McRae. Netrvalo dlouho a domácí gólman Lukas Herzog musel lovit puk zpoza svých zad podruhé. Přečíslení dva na jednoho totiž zužitkoval Anthony Luciani. Red Bull nicméně začal vystrkovat růžky a dvěma šancemi málem srovnal stav. Nejdříve nastřelil tyč za Lassilou Raffl, aby jen o chvíli později předvedl stejný kousek stejný hráč. Museli to tak být opět znojemští hokejisté, kdo se ujmul kormidla. Patrik Novák využil chyby domácích v rozehrávce a snadno poslal Orly do tříbrankového vedení.

Na začátku druhého dějství mohl navýšit náskok hostů David Bartoš, ale jeho nebezpečnou ránu se štěstím Herzog vytěsnil. I nadále Znojmo zápas kontrolovalo, na konci prostřední dvacetiminutovky však přesto polevili. Minutu a půl před koncem se ještě Herburgerovi nepodařilo skórovat, jeho chybu ale o chvíli později napravil Thomas Raffl, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti znojemské brány.

Třetí třetina se nesla v duchu Salzburgu lačnícího po vyrovnání. Smršť střel se snesla na Lassilu, který mnohdy i se štěstím zastavoval puky jako maskovaný fantom orlího brankoviště. Postupně na finském démonovi ztroskotali Huber, jenž nastřelil tyč, následně Holloway a Viveiros, jemuž také stála v cestě branková konstrukce za Lassilou. Na gólmana Orlů nevyzrál dokonce ani Rauchenwald v samostatném úniku.

Salzburgu se ale přes všechny snahy Lassily podařilo srovnat. Nejdříve snížil na rozdíl jediné branky Raphael Herburger, aby jen o chvíli později přidal druhou branku večera Thomas Raffl. Orlům se v závěru utkání podařilo dostat puk za Herzoga, ale podle rozhodčích nebyla Bořutova branka uznána. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přišly nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem Alexander Rauchenwald, který Red Bullu přisoudil bonusový bod.

Branky a nahrávky: 40. Raffl (Hughes, Herburger), 53. Herburger (Hughes), 58. Raffl (Herburger), rozh. náj. Rauchenwald – 5. McRae (Luciani, Mikliš), 9. Luciani (Svoboda, Matuš), 14. Novák.
Rozhodčí: Nikolic, Reimer – Ankerstierne, Schauer.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře