Reklama
reklama

Orli ve Villachu rozhodli v poslední třetině

Znojemští hokejisté svedli ve Villachu skvělou bitvu, v níž se přetahovali se soupeřem až do posledních minut. Oba týmy si vyzkoušely vedení, nakonec se však všechny tři body stěhují na jih Moravy po vítězné trefě Patrika Nováka.

Jihomoravané nastoupili na rakouský led bez zbytečného respektu a brzy mohl změnit skóre David Bartoš, jenž si však spolu se svým bekhendem vylámal zuby na pozorném Maxwellovi. O pár minut později měl na holi první velkou šanci Villachu útočník Pollastrone, také on ztroskotal na dobře připraveném maskovaném muži Orlů. Bezbrankový stav tak vydržel až do 11. minuty, kdy po rychlém brejku vymetl horní růžek svatyně Villachu Aaron Berisha. Domácí záhy odpověděli tlakem na znojemskou klec, kterému zdatně vypomohly také dvě početní výhody. Již tu první využil po závaru před Lassilou Anton Karlsson. Ještě před sirénou si Znojmo vysloužilo další trest, jehož část si přeneslo i do prostředního dějství.

Po návratu mezi mantinely se skóre opět rychle měnilo. Už v plném počtu hráčů na obou stranách stále pokračoval nápor domácích a Jerry Pollastrone doklepával u pravé tyče kotouč za záda přesouvajícího se Lassily. Znojemští ale našli bleskovou odpověď a po nepřesné rozehrávce Villachu se z dorážky radoval Matěj Češík. Následně se i Orli probojovali k přesilovce a hned v jejím úvodu měli veliké štěstí, když Lassila zlikvidoval samostatný únik rakouského celku. Hra se postupně vyrovnala, šance si dokázaly vytvořit oba týmy. Znojmo ale v závěru periody vyrobilo lacinou chybu, přišlo o kotouč a z útoku si vzal vedení zpět Anton Karlsson.

Znojemští hokejisté vlétli do závěrečné části hry aktivně s vidinou smazání náskoku soupeře. Dobývání brány Villachu přineslo kýžený úspěch v 49. minutě. Orli se v přesilové hře usadili v útočném pásmu a po hezké kombinaci napálil odkrytou část klece Philip McRae. Uplynula další minuta a hostujícímu týmu se podařila dokonalá otočka ve skóre, kterou měl na svědomí Patrik Novák. Rakušané se pochopitelně vrhli do útoku, znojemské šance na vítězství velmi podporoval skvělý Lassila, jenž si poradil i s tutovkami v podání Reida a Collinse. Villach vsadil vše na jednu kartu, vybral si oddechový čas a odvolal gólmana. To však byla hozená rukavice pro Aarona Berishu, jenž do opuštěné klece pečetil výhru Znojma. To je tak teprve druhý tým, jenž dokázal v letošním ročníku zvítězit na půdě Villachu.

Branky a nahrávky: 19. Karlsson (Collins, Schmidt), 21. Pollastrone (Fraser), 38. Karlsson (Reid) – 11. Berisha (Gago, Stehlík), 25. Češík (Beránek, Berisha), 49. McRae (Flick, Svoboda), 50. Novák (Bowles, Bořuta), 59. Berisha (Gago, Češík).
Rozhodčí: Bulovec, Trilar – Bärnthaler, Kontschieder.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:1.

Zdroj: HC Orli

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře