Reklama
reklama

Orli v Záhřebu vyhráli rozdílem šesti branek

Znojmo skvěle zahájilo zápas dvěma brankami, které přinesly klid na znojemské hokejky. Zápas se tak hned od začátku hrál převážně jen na jednu stranu. Orli na soupeře vyslali více než dvojnásobný počet střel a nezaváhali ani v zakončení.

Díky výrazné přeměně kádru Medveščaku po odchodu hlavního sponzora, nastupovalo Znojmo do zápasu v roli favorita. Už po šedesáti vteřinách se Znojemští poprvé radovali, když se nahrávka Radima Matuše se štěstím odrazila od zad brankáře Rosandiče rovnou do klece. Následovala přesilovka Orlů, kteří si vybudovali tlak a po jejím konci skórovali. Byl to opět Radim Matuš, který doklepl Rosandičovo vyražení za jeho záda. Znojmo poté trochu polevilo, což soupeř potrestal. Björn Svensson si z levého křídla najel až před Lassilu a vyškolil ho svým bekhendovým blafákem.

Ve druhé třetině naprosto dominovali hosté. Nejprve Parkkonen vyvezl kotouč do útoku a našel McPhersona, který předal puk Markovi Kalusovi. Tomu už stačilo jen prostřelit Rosandiče mezi rukou a tělem. O osm minut později vyrazil brankář domácích puk po Tejnorově nahození jen před sebe, tam stál připravený Nicolas Hlavaa okamžitě zakončoval.

Záhřeb zůstával pod obrovským tlakem, a tak na sebe i další gól nenechal dlouho čekat. Allan McPhersonposlal po ledě puk mezi brankářovy betony. V poslední minutě ještě pálil okamžitě po buly Erik Němec a přesně zacílil horní růžek.

Třetí třetina přinesla opět mnoho šancí. Skórovat mohl Parkkonen, Němec nebo třeba Kalus. Šance se ale díky přesilovým hrám objevovaly i na druhé straně. Fantastický Lassila, ale poctivě bránil znojemskou svatyni. Nejvýznamnější zákrok si připsal ve dvaapadesáté minutě, když stál tváří v tvář Niku Simšičovi. Ten si znojemského brankáře položil a mířil k horní tyči, Lassilova lapačka ale byla pohotová a vytáhla puk z brankové čáry ven.

Ke konci třetiny ještě došlo k bitce, během které Jakub Stehlík strhl na zem Matiju Miliče. Padesát vteřin před koncem třetiny si připsal svůj první seniorský gól Vladimír Oščádal, který svou střelou k bližší tyči překonal Rosandiče a ztvrdil výhru Znojma.

Třetiny: 1:2, 0:4, 0:1
Branky a nahrávky: 17. Svensson (Brine, Kegalj) – 1. Matuš (Němec, Hlava), 6. Matuš (Němec, Hlava), 22. Kalus (McPherson, Parkkonen), 30. Hlava (Matuš, Tejnor), 34. McPherson (Stretch, Lattner), 40. Němec (Matuš, Hlava), 60. Oščádal (Novák, Parkkonen). Rozhodčí: Gruber, Sternat - Nedeljkovic, Žgonc.Vyloučení: 4:3, navíc Miličič - Stehlík oba 5 minut Bez využití. Diváci: 2376. Střely na branku: 25:51.Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře