Reklama
reklama

Orli v Záhřebu vyhráli rozdílem šesti branek

Znojmo skvěle zahájilo zápas dvěma brankami, které přinesly klid na znojemské hokejky. Zápas se tak hned od začátku hrál převážně jen na jednu stranu. Orli na soupeře vyslali více než dvojnásobný počet střel a nezaváhali ani v zakončení.

Díky výrazné přeměně kádru Medveščaku po odchodu hlavního sponzora, nastupovalo Znojmo do zápasu v roli favorita. Už po šedesáti vteřinách se Znojemští poprvé radovali, když se nahrávka Radima Matuše se štěstím odrazila od zad brankáře Rosandiče rovnou do klece. Následovala přesilovka Orlů, kteří si vybudovali tlak a po jejím konci skórovali. Byl to opět Radim Matuš, který doklepl Rosandičovo vyražení za jeho záda. Znojmo poté trochu polevilo, což soupeř potrestal. Björn Svensson si z levého křídla najel až před Lassilu a vyškolil ho svým bekhendovým blafákem.

Ve druhé třetině naprosto dominovali hosté. Nejprve Parkkonen vyvezl kotouč do útoku a našel McPhersona, který předal puk Markovi Kalusovi. Tomu už stačilo jen prostřelit Rosandiče mezi rukou a tělem. O osm minut později vyrazil brankář domácích puk po Tejnorově nahození jen před sebe, tam stál připravený Nicolas Hlavaa okamžitě zakončoval.

Záhřeb zůstával pod obrovským tlakem, a tak na sebe i další gól nenechal dlouho čekat. Allan McPhersonposlal po ledě puk mezi brankářovy betony. V poslední minutě ještě pálil okamžitě po buly Erik Němec a přesně zacílil horní růžek.

Třetí třetina přinesla opět mnoho šancí. Skórovat mohl Parkkonen, Němec nebo třeba Kalus. Šance se ale díky přesilovým hrám objevovaly i na druhé straně. Fantastický Lassila, ale poctivě bránil znojemskou svatyni. Nejvýznamnější zákrok si připsal ve dvaapadesáté minutě, když stál tváří v tvář Niku Simšičovi. Ten si znojemského brankáře položil a mířil k horní tyči, Lassilova lapačka ale byla pohotová a vytáhla puk z brankové čáry ven.

Ke konci třetiny ještě došlo k bitce, během které Jakub Stehlík strhl na zem Matiju Miliče. Padesát vteřin před koncem třetiny si připsal svůj první seniorský gól Vladimír Oščádal, který svou střelou k bližší tyči překonal Rosandiče a ztvrdil výhru Znojma.

Třetiny: 1:2, 0:4, 0:1
Branky a nahrávky: 17. Svensson (Brine, Kegalj) – 1. Matuš (Němec, Hlava), 6. Matuš (Němec, Hlava), 22. Kalus (McPherson, Parkkonen), 30. Hlava (Matuš, Tejnor), 34. McPherson (Stretch, Lattner), 40. Němec (Matuš, Hlava), 60. Oščádal (Novák, Parkkonen). Rozhodčí: Gruber, Sternat - Nedeljkovic, Žgonc.Vyloučení: 4:3, navíc Miličič - Stehlík oba 5 minut Bez využití. Diváci: 2376. Střely na branku: 25:51.Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře