Reklama
reklama

Orli v Záhřebu vyhráli rozdílem šesti branek

Znojmo skvěle zahájilo zápas dvěma brankami, které přinesly klid na znojemské hokejky. Zápas se tak hned od začátku hrál převážně jen na jednu stranu. Orli na soupeře vyslali více než dvojnásobný počet střel a nezaváhali ani v zakončení.

Díky výrazné přeměně kádru Medveščaku po odchodu hlavního sponzora, nastupovalo Znojmo do zápasu v roli favorita. Už po šedesáti vteřinách se Znojemští poprvé radovali, když se nahrávka Radima Matuše se štěstím odrazila od zad brankáře Rosandiče rovnou do klece. Následovala přesilovka Orlů, kteří si vybudovali tlak a po jejím konci skórovali. Byl to opět Radim Matuš, který doklepl Rosandičovo vyražení za jeho záda. Znojmo poté trochu polevilo, což soupeř potrestal. Björn Svensson si z levého křídla najel až před Lassilu a vyškolil ho svým bekhendovým blafákem.

Ve druhé třetině naprosto dominovali hosté. Nejprve Parkkonen vyvezl kotouč do útoku a našel McPhersona, který předal puk Markovi Kalusovi. Tomu už stačilo jen prostřelit Rosandiče mezi rukou a tělem. O osm minut později vyrazil brankář domácích puk po Tejnorově nahození jen před sebe, tam stál připravený Nicolas Hlavaa okamžitě zakončoval.

Záhřeb zůstával pod obrovským tlakem, a tak na sebe i další gól nenechal dlouho čekat. Allan McPhersonposlal po ledě puk mezi brankářovy betony. V poslední minutě ještě pálil okamžitě po buly Erik Němec a přesně zacílil horní růžek.

Třetí třetina přinesla opět mnoho šancí. Skórovat mohl Parkkonen, Němec nebo třeba Kalus. Šance se ale díky přesilovým hrám objevovaly i na druhé straně. Fantastický Lassila, ale poctivě bránil znojemskou svatyni. Nejvýznamnější zákrok si připsal ve dvaapadesáté minutě, když stál tváří v tvář Niku Simšičovi. Ten si znojemského brankáře položil a mířil k horní tyči, Lassilova lapačka ale byla pohotová a vytáhla puk z brankové čáry ven.

Ke konci třetiny ještě došlo k bitce, během které Jakub Stehlík strhl na zem Matiju Miliče. Padesát vteřin před koncem třetiny si připsal svůj první seniorský gól Vladimír Oščádal, který svou střelou k bližší tyči překonal Rosandiče a ztvrdil výhru Znojma.

Třetiny: 1:2, 0:4, 0:1
Branky a nahrávky: 17. Svensson (Brine, Kegalj) – 1. Matuš (Němec, Hlava), 6. Matuš (Němec, Hlava), 22. Kalus (McPherson, Parkkonen), 30. Hlava (Matuš, Tejnor), 34. McPherson (Stretch, Lattner), 40. Němec (Matuš, Hlava), 60. Oščádal (Novák, Parkkonen). Rozhodčí: Gruber, Sternat - Nedeljkovic, Žgonc.Vyloučení: 4:3, navíc Miličič - Stehlík oba 5 minut Bez využití. Diváci: 2376. Střely na branku: 25:51.Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrace ledové sochy Foto: Galerie Vaňkovka
Unikátní výstava ledových soch dnes začala v Galerii Vaňkovka. Zájemci si mohou prohlédnout sochy až 2,5 metrů vysoké a 6 metrů široké. K vidění je například brankář Komety nebo katedrála sv. Petra a...
18.01.2019 - 11:28
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Ke smutné události došlo včera ve Vracově na Hodonínsku. Senior, který jel na kole, při jízdě upadl. Pád z jízdního kola nepřežil. Nehodu vyšetřují policisté.
18.01.2019 - 08:22
Jihomoravský kraj zve na Slovácký rok v Kyjově Foto: MMB
Brněnské veletrhy cestovního ruchu dnes začaly na brněnském výstavišti. I letos nabídnou návštěvníkům tipy, kam vyrazit na dovolenou po Česku či po zahraničí nebo jak trávit volný čas. Třetí lednový...
17.01.2019 - 16:02
Dopravnímu podniku způsobili vandalové v loňském roce škody za necelých 3,5 milionu korun. Oproti roku 2017 je to pokles o 700 tisíc korun. Nejčastěji jsou terčem vandalů autobusy, tramvaje a...
17.01.2019 - 15:10
Vizualizace domu Foto: MMB
Díky celkové rekonstrukci dvou bytových domů na Cejlu v budoucnu vznikne nový domov pro seniory. Radní včera na tuto stavbu schválili zadání výběrového řízení. Podle plánů se sem první obyvatelé...
17.01.2019 - 06:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
V Brně se poprvé sešlo 25 zástupců brněnských společností, Jihomoravského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a odborů magistrátu pod taktovkou skupiny Koordinátora oprav a uzavírek. Skupina se...
16.01.2019 - 16:02
Komentáře