Reklama
reklama

Orli v Klagenfurtu nepotvrdili venkovní formu

Jihomoravané odjeli do Klagenfurtu bojovat o bonusové body do nadstavby. Po první třetině to vypadalo nadějně, ale na začátku druhé části se třetí tým tabulky dostal do vedení, které postupně navyšoval. Naopak Orli se prosadit nedokázali.

Prvních dvacet minut v Klagenfurtu branku nepřineslo. Znojmo bylo aktivnějším týmem. Do dobrých střeleckých pozic se postupně dostali Mrázek i Matuš, ovšem ani jeden z nich recept na gólmana Haugena nenašel. Dobře si vedl i hostující Halász, který pohotově vychytal teč Kozeka.

Ve druhém dějství se role otočily. Do šancí se dostával spíše Klagenfurt, a ten je dokázal na rozdíl od Orlů využít. Ve čtyřiadvacáté minutě udeřil Matthew Neal, jenž potrestal chybu znojemské obrany při rozehrávce a nikým nehlídaný poprvé překonal Halásze. Domácí hráli následně téměř nepřetržitě čtyři minuty přesilovou hru a také tentokrát toho patřičně využili. Johannes Bischofberger našel odkrytou část branky z prostoru mezi kruhy. Početní výhodu si posléze zahrálo i Znojmo, ale Klagenfurt jej do žádné nebezpečné šance nepustil. Až v devětatřicáté minutě mohl snížil Mrázek po pohledné kombinaci s Němcem, ovšem Haugen se opět vyznamenal a znojemskou dvojici vychytal.

Na začátku třetí třetiny se blýskl opět Halász. Nejprve vychytal opuštěného Neala, a ani ne o minutu později si poradil s Kochem při téměř stoprocentní šanci. Na druhé straně se mohl zapsat do statistik Matuš, ale Haugena na svůj trik nenachytal. Radovali se tedy opět domácí příznivci. Přesilovku tentokrát zužitkoval Matthew Neal, jenž se dostal k dorážce po střele od modré a nedělalo mu sebemenší problém zakončit do odkryté klece.

S Jihomoravany to začalo vypadat zle. Místo snížení přišla další branka Rakušanů, o niž se postaral Nikolas Kraus. Halász si s jeho střelou bez přípravy nevěděl rady. Na konečných 5:0 upravil stav čtyři minuty před sirénou Siim Liivik, který vybruslil s pukem zpoza branky a protlačil jej mezi tyčkou a betonem znojemského gólmana.

Třetiny: 0:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 24. Neal (Richter), 29. Bischofberger (Hundertpfund, Haugen), 51. Neal, 54. Kraus (Strong), 56. Liivik (Wittnig, Kraus). Rozhodčí: Berneker, K. Nikolić – Hribar, Rezek. Vyloučení: 2:7.Využití: 2:0. Diváci: 4074. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 5:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra policie.
11.11.2019 - 18:50
Kapela Mandrage    Foto: Lukáš Wagneter
Ještě do letošních Vánoc vydá kapela Mandrage novou desku, na kterou v únoru 2020 naváže koncertní šňůrou po velkých sálech v Praze, Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a...
11.11.2019 - 16:03
Varování. Fotka budovy v textu může způsobit návaly nevolnosti, salta v žaludku, malátnost, krvácení z očí, rudé čelo od úderů dlaně a touhu odstěhovat se z Brna.
11.11.2019 - 07:38
Olympijský park bude v Brně Foto: ČOV
Letní olympijské hry se uskuteční příští rok v Tokiu, ale Brňané si je užijí i doma. Díky Olympijskému festivalu, který se už podruhé uskuteční v Brně, si jeho návštěvníci vyzkouší na 50 sportů a pro...
11.11.2019 - 07:00
Jihomoravští cestující nebudou moct od prvního ledna v některých vlacích využívat klasické jízdenky Českých drah. Kraj bude jízdenky prodávat sám. Spolu s dalšími třemi kraji se zástupci...
10.11.2019 - 17:13
Kapela Mirai stoupá strmě vzhůru. Vznikla teprve v roce 2014, ale už teď je jednou z nejoblíbenějších v Česku. Jestli alespoň občas posloucháte rádio, refrén jejich nejznámější písničky vám...
10.11.2019 - 07:30
Komentáře