Reklama
reklama

Orli v Klagenfurtu nepotvrdili venkovní formu

Jihomoravané odjeli do Klagenfurtu bojovat o bonusové body do nadstavby. Po první třetině to vypadalo nadějně, ale na začátku druhé části se třetí tým tabulky dostal do vedení, které postupně navyšoval. Naopak Orli se prosadit nedokázali.

Prvních dvacet minut v Klagenfurtu branku nepřineslo. Znojmo bylo aktivnějším týmem. Do dobrých střeleckých pozic se postupně dostali Mrázek i Matuš, ovšem ani jeden z nich recept na gólmana Haugena nenašel. Dobře si vedl i hostující Halász, který pohotově vychytal teč Kozeka.

Ve druhém dějství se role otočily. Do šancí se dostával spíše Klagenfurt, a ten je dokázal na rozdíl od Orlů využít. Ve čtyřiadvacáté minutě udeřil Matthew Neal, jenž potrestal chybu znojemské obrany při rozehrávce a nikým nehlídaný poprvé překonal Halásze. Domácí hráli následně téměř nepřetržitě čtyři minuty přesilovou hru a také tentokrát toho patřičně využili. Johannes Bischofberger našel odkrytou část branky z prostoru mezi kruhy. Početní výhodu si posléze zahrálo i Znojmo, ale Klagenfurt jej do žádné nebezpečné šance nepustil. Až v devětatřicáté minutě mohl snížil Mrázek po pohledné kombinaci s Němcem, ovšem Haugen se opět vyznamenal a znojemskou dvojici vychytal.

Na začátku třetí třetiny se blýskl opět Halász. Nejprve vychytal opuštěného Neala, a ani ne o minutu později si poradil s Kochem při téměř stoprocentní šanci. Na druhé straně se mohl zapsat do statistik Matuš, ale Haugena na svůj trik nenachytal. Radovali se tedy opět domácí příznivci. Přesilovku tentokrát zužitkoval Matthew Neal, jenž se dostal k dorážce po střele od modré a nedělalo mu sebemenší problém zakončit do odkryté klece.

S Jihomoravany to začalo vypadat zle. Místo snížení přišla další branka Rakušanů, o niž se postaral Nikolas Kraus. Halász si s jeho střelou bez přípravy nevěděl rady. Na konečných 5:0 upravil stav čtyři minuty před sirénou Siim Liivik, který vybruslil s pukem zpoza branky a protlačil jej mezi tyčkou a betonem znojemského gólmana.

Třetiny: 0:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 24. Neal (Richter), 29. Bischofberger (Hundertpfund, Haugen), 51. Neal, 54. Kraus (Strong), 56. Liivik (Wittnig, Kraus). Rozhodčí: Berneker, K. Nikolić – Hribar, Rezek. Vyloučení: 2:7.Využití: 2:0. Diváci: 4074. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 5:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Oznámení o muži spícím v autě s rozbitým okénkem prověřovali v sobotu po poledni strážnici ve Veslařské ulici.
25.08.2019 - 16:27
Stále se zvyšující teploty v období léta s sebou přinášejí mimo jiné také zvýšené pocení. To je do určité míry nezbytné pro zachování správné termoregulace. U některých jedinců je však vylučování...
25.08.2019 - 13:55
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
Komentáře