Reklama
reklama

Orli v Klagenfurtu nepotvrdili venkovní formu

Jihomoravané odjeli do Klagenfurtu bojovat o bonusové body do nadstavby. Po první třetině to vypadalo nadějně, ale na začátku druhé části se třetí tým tabulky dostal do vedení, které postupně navyšoval. Naopak Orli se prosadit nedokázali.

Prvních dvacet minut v Klagenfurtu branku nepřineslo. Znojmo bylo aktivnějším týmem. Do dobrých střeleckých pozic se postupně dostali Mrázek i Matuš, ovšem ani jeden z nich recept na gólmana Haugena nenašel. Dobře si vedl i hostující Halász, který pohotově vychytal teč Kozeka.

Ve druhém dějství se role otočily. Do šancí se dostával spíše Klagenfurt, a ten je dokázal na rozdíl od Orlů využít. Ve čtyřiadvacáté minutě udeřil Matthew Neal, jenž potrestal chybu znojemské obrany při rozehrávce a nikým nehlídaný poprvé překonal Halásze. Domácí hráli následně téměř nepřetržitě čtyři minuty přesilovou hru a také tentokrát toho patřičně využili. Johannes Bischofberger našel odkrytou část branky z prostoru mezi kruhy. Početní výhodu si posléze zahrálo i Znojmo, ale Klagenfurt jej do žádné nebezpečné šance nepustil. Až v devětatřicáté minutě mohl snížil Mrázek po pohledné kombinaci s Němcem, ovšem Haugen se opět vyznamenal a znojemskou dvojici vychytal.

Na začátku třetí třetiny se blýskl opět Halász. Nejprve vychytal opuštěného Neala, a ani ne o minutu později si poradil s Kochem při téměř stoprocentní šanci. Na druhé straně se mohl zapsat do statistik Matuš, ale Haugena na svůj trik nenachytal. Radovali se tedy opět domácí příznivci. Přesilovku tentokrát zužitkoval Matthew Neal, jenž se dostal k dorážce po střele od modré a nedělalo mu sebemenší problém zakončit do odkryté klece.

S Jihomoravany to začalo vypadat zle. Místo snížení přišla další branka Rakušanů, o niž se postaral Nikolas Kraus. Halász si s jeho střelou bez přípravy nevěděl rady. Na konečných 5:0 upravil stav čtyři minuty před sirénou Siim Liivik, který vybruslil s pukem zpoza branky a protlačil jej mezi tyčkou a betonem znojemského gólmana.

Třetiny: 0:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 24. Neal (Richter), 29. Bischofberger (Hundertpfund, Haugen), 51. Neal, 54. Kraus (Strong), 56. Liivik (Wittnig, Kraus). Rozhodčí: Berneker, K. Nikolić – Hribar, Rezek. Vyloučení: 2:7.Využití: 2:0. Diváci: 4074. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 5:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Komentáře