Reklama
reklama

Orli v bojovném duelu vydřeli výhru

Znojmo si připsalo první letošní domácí výhru, když v bojovném utkání plném osobních soubojů a vyloučení zdolalo Villach 3:1. Na úvodní Svobodovu trefu hosté odpověděli v přesilovce, ale vedení Orlům vrátil McRae a těsný náskok domácí udrželi až do závěru, kdy prázdnou branku soupeře trefil Luciani.

Do duelu dvou Orlů vstoupili lépe domácí hráči. Po soustavném tlaku na bránu soupeře se podařilo Tomáši Svobodovi prosadit poté, co tečoval Matušovu ránu od levé strany kluziště. Znojemští však téměř ihned čelili protiútoku svého soka, který si také co nevidět vynutil přesilovou hru. Ve dvanácté minutě se tak Villach radoval z vyrovnání, které zařídil Jerry Pollastrone. To však nezabránilo domácím ve zrychlené odvetě, kterou za necelou minutu hry zařídil Philip McRae kličkou u tyče.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se mohli hosté opět radovat z gólu, kdyby však nezasáhl rozhodčí, který po přezkumu střely na videu rozhodl v neprospěch černých orlů. Prostřední dějství se hrálo v duchu mnoha šancí, z nichž většina byla zaznamenána na domácí straně, ale žádná z hokejových specialit nebyla naservírována až za záda gólmana Villachu.

I do závěrečné třetiny vstoupili aktivněji hráči z rakouské strany hranice. Velmi brzy ale opět převzali otěže zápasu domácí hráči, kteří nedarovali soupeři ani metr ledu. Pořádné nervy však přineslo až posledních pár minut zápasu. Villach ve vidině vyrovnání poslal na střídačku gólmana Maxwella více než dvě a půl minuty před koncem hrací doby. Hosté Orlům pořádně zatápěli, až se v padesáté deváté minutě povedlo puk posunout do středního pásma na Anthonyho Lucianiho, jenž neměl se zasunutím puku do prázdné klece sebemenší problém. Hosté ještě sice zkoušeli hru v šesti, ale již jim nebyla nic platná.

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Matuš, Luciani), 13. McRae (Berisha, Gago), 59. Luciani (Matuš, Sedlák) – 12. Pollastrone (Björkstrand, Fraser).
Rozhodčí: Fichtner, Nikolic – Kaspar, Schauer.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře