Reklama
reklama

Orli rozstříleli Villach a přiblížili se tak branám play- off

Znojemští hokejisté udělali důležitý krok v boji o postup do nejlepší osmičky. Šest branek na ledě Villachu zajistilo další tříbodový přírůstek na jejich bodové konto. Orli téměř celé utkání drželi vedení a v samotném závěru dvěma přesnými zásahy nedovolili žádné pochybnosti o vítězi.

Po jedenáctidenní pauze se opět rozběhly líté boje o poslední místečka v play-off. Znojemští hokejisté si za každou cenu chtěli ustrážit dvoubodový náskok právě před svým soupeřem z Villachu, který se na ně vehementně tlačil. A že zálusk Orlů na vyřazovací boje je reálný, se ukázalo velmi brzy. Již ve druhé minutě se prosadil od modré čáry André Lakos a dvougólový náskok svým barvám zajistil z dorážky Štěpán Csamangó. Skvělý nástup českého týmu zaskočil domácí, ale přesto dokázali reagovat. Po polovině třetiny se v rozmezí tří minut prosadili z mezikruží Eric Hunter a po rychlém úniku po křídle Jan Urbas. Bláznivou úvodní periodu završil Colton Yellow Horn, jenž sedm vteřin před sirénou objel po buly rakouskou klec a zasunul kotouč k tyči.

Brankové hody ale neskončily! Prostřední část hry byla už po třinácti sekundách přerušena kvůli dalšímu gólu. Krátce po úvodním vhazování vytěžil z šikovného odrazu a následné dorážky vyrovnání Miha Verlič. Před polovinou utkání hrály oba celky ve čtyřech, což více vyhovovala Orlům, kteří se opět dostali do vedení. Tentokrát se o něj zasloužil po individuálním úniku Jan Lattner. Stejný hráč měl obrovskou šanci i na navýšení skóre, ale sám před Herzogem neobstál. Hru ovlivňovala další vyloučení, Znojmo se nejprve krátce bránilo ve třech proti pěti, na konci druhé třetiny mělo zase k dispozici čtyřminutovou přesilovku, ale střelecké choutky obou týmů byly na chvíli utišeny a stav zůstal nezměněn.

Třetí třetina přinesla hodně bojovnou podívanou. Villach toužil po důležitém vyrovnání, Znojmo naopak svůj cenný náskok drželo za každou cenu a soupeři nedarovalo ani píď ledu. Když už před brankou Jihomoravanů hořelo, dokázal zatáhnout za záchranou brzdu Schwarz. Znojemské šance na tříbodový zisk rapidně stouply v 52. minutě, kdy se Jiří Beroun šikovnou tečí postaral o pátý gól Orlů. Villach musel vsadit vše na jednu kartu, tu útočnou. Nakonec se ale pro domácí stala hra bez gólmana osudnou, šestou trefou ji potrestal Michal Vodný. Po jeho zásahu tři minuty před koncem bylo definitivně rozhodnuto.

Znojmo tak zvýšilo svůj náskok na postupové druhé příčce na čtyři body a udělalo významný krok směrem ke čtvrtfinále.

Třetiny: 2:3, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 14. Hunter (Wehrs, Locke), 17. Urbas (Mühlstein, Bacher), 21. Verlič (Urbas, Locke) – 2. Lakos (Podešva, Pucher), 13. Csamangó (Bořuta, Šeda), 20. Yellow Horn (Plíhal, Bartoš), 26. Lattner, 52. Beroun (Pucher, Stehlík), 57. Vodný (Stehlík). Rozhodčí: Lemelin, Trilar – Seewald, Zgonc.Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 3419. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře