Reklama
reklama

Orli po prohře s Linzem stále zůstávají lídrem v boji o play-off

Orli sice dokázali dotáhnout dvougólový náskok soupeře, ale Linz následně znovu odskočil a připravil Znojmu první prohru v nadstavbové části.

Znojemští hokejisté vlétli na soupeře velmi aktivně a uzavřeli jej v obranném pásmu. Ouzas v bráně si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl, postupně jej zaměstnávali Kalus i Matuš. Na začátku osmé minuty si ale vysloužil trest Mrázek a hosté prokázali, proč mají jedny z nejlepších přesilovek v lize. Brian Lebler zakončil přesnou kombinaci své formace ránou nad lapačku Lassily. Orli ale záhy srovnali stav z hole Mikko Vainonena, jenž střílel z mezikruží do odkryté klece. Ani toto skóre však dlouho nevydrželo. Po nenápadné akci a ráně od modré čáry ještě tečoval kotouč před Lassilou Andreas Kristler, svým barvám tak vrátil vedení. Domácí početní výhoda z konce třetiny vyzněla naprázdno, posléze trefil Kalus jen břevno, Orli tak poprvé v nadstavbě odcházeli do kabin za nepříznivého stavu.

V prostřední části odskočil Linz již na rozdíl dvou branek. Krásná přihrávka zastihla před bránou Brackena Kearnse, který lehce usměrnil kotouč za Lassilu. Znojmo ale ani na chvíli nepolevilo a odměna přišla velmi brzy. Snížení jsme se dočkali po rychlém brejku a přesné ráně pod vyrážečku zásluhou Petra Mrázka. Znojemští se v dalších minutách dostali do velkého tlaku, defenzíva Linze nevěděla, kam dřív vlétnout. Obranná hráz byla znovu protržena v čase 29:38, kdy kapitán Orlů David Bartoš srovnal na 3:3. V polovině duelu jsme tak v podstatě začínali od znovu. Pak ale přišla další přesilovka pro rakouský celek a znovu se měnilo skóre. Domácí byli dlouho uzamčeni před Lassilou, až nakonec Dan DaSilva z prakticky nulového úhlu procedil kotouč do sítě. A v poslední minutě třetiny bylo ještě hůře. Náskok 5:3 si Linz vysloužil po další střele z hodně ostrého úhlu v podání Andrease Kristlera.

Závěrečná část utkání už tolik gólových příležitostí nepřinášela. Hrálo se nahoru, dolů, ale bez vážnějšího ohrožení maskovaných mužů. To plně vyhovovalo hostům, Orli ale potřebovali zabrat. Udržet se však delší dobu před Ouzasem bylo téměř nemožné. Kotouč Znojemským odskakoval a prodírat se znovu a znovu do útočné třetiny stálo velké množství sil. Hokejisté Linze dobrou taktickou hrou nepřipouštěli komplikace. Velkým zaváháním se však stalo jejich vyloučení čtyři minuty před závěrečnou sirénou, jež nakonec domácí využili zásluhou Marka Kaluse. Platnost trefy museli rozhodčí posvětit po zhlédnutí videozáznamu. Přišlo tak drama, v které už málokdo doufal. Znojmo odvolalo i gólmana Lassilu, získalo útočné pásmo, ale k vyrovnání se již nepropracovalo.

Branky a nahrávky: 12. Vainonen (Stretch, McPherson), 27. Mrázek (Parkkonen, Novák), 30. Bartoš (Stehlík, Hlava), 58. Kalus (Stretch, Vainonen) – 9. Lebler (Umicevic, Carle), 14. Kristler (Kearns, Gaffal), 25. Kearns (D'Aversa, Kristler), 34. DaSilva (Schofield, Locke), 40. Kristler (Kearns). 
Rozhodčí: Baluška, Zrnić – Nedeljković, Soós. 

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře