Orli otočili zápas s Innsbruckem a přerušili tak smolnou sérii proher

Znojemští hokejisté otočili vývoj utkání s Innsbruckem a připisují si dva cenné body za výhru v prodloužení! Do druhé třetiny přitom vstupovali s dvougólovým mankem. Po sedmi prohrách v řadě tak nyní slaví vítězství.

Žraloci z Innsbrucku přijeli do Znojma s očividnou chutí po úspěchu. Od prvních vteřin na domácí vlétli a brzy přišel úspěch v podobě gólu. V přesilovce proměnil tlak svého týmu Tyler Spurgeon, jenž ideálně tečoval nahození na bránu. Rakouský celek ale nepolevoval ani v dalších minutách. Schwarz musel tahat jeden zákrok za druhým a jeho spoluhráči měli v obranném pásmu pořádně naspěch. Ani druhá trefa ve znojemské síti tak na sebe nenechala dlouho čekat. Na konci jedenácté minuty vydoloval z hezké souhry hostů gólový zásah Sacha Guimond. Orli se ještě zvládli ubránit další přesile soupeře, ale vinou nepřesností ve hře nemohli myslet na žádný větší odpor. Duel navíc v závěru okořenily menší strkanice a emoce navazující na některé výroky rozhodčích.

Do prostředního dějství ale nastoupili úplně jiní Orli. Více bruslili a s tím začala vycházet i kombinace. Rychlé průniky před Nechvátala dávaly hostující defenzívě pořádně zabrat. A tak nikoho nepřekvapilo, že brzy přišel kontaktní gól. Antonín Bořuta napřáhl na modré čáře a český gólman ve službách Innsbrucku nestihl zareagovat. Znojemští se nadále drali do útoku a přicházely další šance. Navíc čtyřminutová početní výhoda je dosti luxusní záležitost a nevyužít ji, to by se určitě nevyplatilo. Po delším obléhání klece Žraloků se podařilo z kruhu přesně zamířit Eriku Němcovi. Vypadalo to na obrovský vzestup domácího týmu, ale z nečekaného brejku si hosté opět přisvojili vedení. Po vydařeném úniku zasunul kotouč za záda Schwarze Sacha Guimond.

Ve třetí třetině jsme sledovali hodně upracovaný a opatrný hokej, v němž si museli domácí každou šanci doslova vydřít. Žraloci se zaměřili na defenzívu a nedávali Orlům ani kousek ledu zadarmo. Až s polovinou periody si do velké příležitosti našlápl z mezikruží Číp a následně si domácí vymodlili početní výhodu. V ní sice Znojemští několikrát pálili od modré čáry, ale Nechvátal se nenechal vyvést z koncentrace. Nicméně nápor týmu stále sílil a hra se ve své drtivé většině držela před svatyní Innsbrucku. Znojmo se rozhodlo k odvolání Schwarze a tentokrát se tento tah trenérům vyplatil. Na domácí se konečně usmálo štěstí a Colton Yellow Horn ze své oblíbené pozice z kruhu doklepl odražený kotouč do sítě.

V prodloužení Orli dokonali svůj obrat. V obrovský jásot propukly tribuny po akci Davida Bartoše, jenž zavěsil pod horní tyčku brány.

Třetiny: 0:2, 2:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 23. Bořuta (Matuš, Mrázek), 32. Němec (Matuš, Pastor), 60. Yellow Horn (Pastor, Němec), 63. Bartoš (Bořuta, Yellow Horn) – 3. Spurgeon (Clark, Lammers), 11. Guimond (Yogan, Clark), 35. Guimond (Yogan, Clark). Rozhodčí: Christiansen, K. Nikolić – Nagy, Seewald. Vyloučení: 5:6.Využití: 1:1. Diváci: 2457. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Zdroj: HC Orli

Autor:
redakce
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19