Reklama
reklama

Orli živí naději na přímý postup

Znojmo se na první branku dlouho načekalo, ale nakonec udeřilo ve správnou chvíli a dvěma rychlými góly páteční duel s Grazem otočilo. Díky výhře 4:2 tak zůstává v boji o přímý postup do vyřazovacích bojů.

Tlak v prvních minutách patřil Znojmu. Flick z mezikruží prověřil Nihlstorpa, kterému o chvíli později přidělal práci Mikliš střelou od modré. V patnácté minutě si Orli zahráli přesilovku. Tu neproměnili a po jejím konci se dostal do velké šance Graz. Kainz ale netrefil poodkrytou bránu, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Skóre se změnilo ve čtyřiadvacáté minutě, když si Znojemští nepohlídali Joakima Hilldinga, který z mezikruží střílel ke vzdálenější tyči. V následujících minutách byli aktivnější Orli. V zakončení se jim ale nedařilo. Ve čtyřiatřicáté minutě zlikvidoval tutovku Grazu Groh, když ramenem vyrazil Oberkoflerovu střelu. V poslední minutě periody byl ještě vyloučen Stehlík, skóre se už ale neměnilo.

V sedmačtyřicáté minutě Orli vrhli své síly do útoku a během sedmačtyřiceti sekund otočili vývoj utkání. Nejprve překvapil Nihlstorpa svou střelou Lukáš Vopelka a poté trefil horní růžek branky Philip McRae. Aktivita obou celků se zvýšila. Znojmo bylo dvakrát vyloučeno, přesto skórovalo, když Antonín Bořuta správně zacílil na bránu soupeře z druhé strany ledové plochy. A v osmapadesáté minutě na světelné kostce rozsvítilo skóre 4:1. Rob Flick obral obránce před bránou o puk a bekhendem zavěsil pod břevno. Dvaačtyřicet vteřin před koncem ještě zachránil čest soupeřů Joakim Hillding, který z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Orli mají díky výhře stále šanci na přímý postup do play-off. V neděli ale musí vyhrát a spoléhat i na ideální výsledky soupeřů.

Branky a nahrávky: 47. Vopelka (Bořuta, Bartoš), 48. McRae (Flick, Berisha), 57. Bořuta (McRae), 58. Flick – 24. Hillding (Oberkofler, Hamilton), 60. Hillding (Oberkofler, Ograjensek).
Rozhodčí: Seigel, Sternat – Bärnthaler, Nagy.
Vyloučení: 4:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře