Reklama
reklama

Opravy na Gorkého skončí v prosinci. Nelegální parkovací místa ubudou

Brno nechalo na ulici Gorkého kompletně obnovit kanalizaci, vodovody a plynovod. Na práce nyní navázala obnova vozovky, hotovo by mělo být v prosinci. Ulici ubude nelegálních parkovacích míst. Řidiči budou moct parkovat v garáži pod Filozofickou fakultou.
Práce na Gorkého skončí v prosinci Foto: MMB

V ulici Gorkého loni na jaře začaly Teplárny Brno vyměňovat parovody za horkovody. Práce skončily na podzim 2018 a navázala na ně obnova kanalizace, vodovodů a plynovodu. Celá investiční akce se tedy oproti původním plánům protáhla. „Nyní se dokončují kanalizační přípojky v úseku Obilní trh – Čápkova, vodovody jsou téměř hotovy, plynovod také,“ popsal Jaromír Peška z Brněnských vodáren a kanalizací. Na řadu tak přichází obnova povrchů a veřejného osvětlení. V úseku Čápkova–Úvoz už je hotovo, na komunikacích se pracuje mezi Veveří a Jiráskovou. Novou vozovku a chodníky později doplní zeleň a mobiliář, tedy sloupky, lavičky, stojany na kola nebo odpadkové koše. 

Právě zeleň je častým tématem dotazů Brňanů. „Obrací se na mě znepokojení občané z oblasti Gorkého, zda zde po rekonstrukci opravdu budou stromy. Úprava povrchu tomu totiž zatím nenasvědčuje,“ uvedla na Facebooku zastupitelka městské části Brno-střed Jasna Flamiková. 

„Místa pro výsadbu zeleně respektují nové uspořádání ulice a často se nachází tam, kde byl dříve chodník či vozovka. Proto většinou zatím nepřipomíná plnohodnotný výsadbový prostor, ten bude dokončen až po realizaci komunikačních ploch,“ vysvětlila Alexandra Koutná z Veřejné zeleně města Brna. Celkem je na ulicích Gorkého a Arne Nováka navrženo 53 míst pro výsadbu stromů.

Nelegálních parkovacích míst ubyde

Kromě zeleně se lidé zajímají také o parkovací místa, vznikla například petice za lepší parkování v ulicích Gorkého a Arne Nováka. „Počítá se s tím, že parkovacích míst bude na Gorkého a Arne Nováka o 35 méně, na úkor těch nelegálních. Přibude ale 35 míst v nových hromadných garážích pod filozofickou fakultou,“ řekl Jaromír Peška.

Obnovy ulic Gorkého a Arne Nováka hradí město, které za práce zaplatí téměř 90 milionů korun. S dokončením projektu se počítá letos v prosinci.

Zdroj: MMB
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
Komentáře