Reklama
reklama

Opilá sedla za volant. Ze silnice vjela na chodník a pak nabourala do sloupu

Opilá třiatřicetiletá řidička nabourala do sloupu poté, co dostala smyk a ze silnice vjela na chodník. K nehodě došlo 1. června ve Strážnici.
Autem řidička nabourala do sloupu Foto: PČR JMK
Nehoda Foto: PČR JMK
Nehoda Foto: PČR JMK

Třiatřicetiletá řidička Škody Felicie havarovala v sobotu 1. června dopoledne ve Strážnici v ulici Kostelní. Po požití alkoholu sedla za volant bez svolení majitele auta a jela ulicemi města. "Při jízdě nepřizpůsobila rychlost svým schopnostem a po projetí levotočivou zatáčkou uvedla vozidlo do smyku," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Následně vyjela vlevo mimo komunikaci na chodník, kde narazila do sloupu veřejného osvětlení. Bylo velkým štěstím, že v tu dobu po chodníku nikdo nešel a nikoho nezranila. Provedená dechová zkouška měla pozitivní výsledek 1,9 promile alkoholu. Navíc policisté zjistili, že tato žena má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

"Nyní tak bude čelit podezření z trestných činů Ohrožení pod vlivem návykové látky, Maření výkonu úředního rozhodnutí a Neoprávněné užívání cizí věci. V případě odsouzení jí hrozí až tři roky odnětí svobody," dodal Zámečník.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Kde najdou v Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře