Reklama
reklama

Omlazená sestava Komety bojovala se Zlínem až do konce

První domácí zápas v novém roce odehrála brněnská Kometa v neděli proti Beranům ze Zlína. V její sestavě se objevili hned čtyři hráči mladší dvaceti let. Konkrétně se jednalo o Karla Pláška, Vojtěcha Střondalu (oba 2000) Jana Mlčáka (2001) a Stanislava Svozila (2003). Vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých byli o kousek šťastnější hostující hokejisté.

V úvodní minutě střetnutí Komety se Zlínem měli dvě zajímavé příležitosti hosté. David Nosek nejprve vyslal tvrdou ránu, která jen o kousek minula levou tyč Čiliakovy brány. O pár desítek sekund později se před bránou zjevil osamocený Šlahař, který ale brněnského gólmana neprostřelil. Většina první třetiny pak patřila zejména Kometě. K prvnímu ohrožení brány Kašíka došlo v přesilové hře. Kometa se i po návratu potrestaného hokejisty na led držela v tlaku hlavně zásluhou rychlé mladé formace. Talentované trio ve složení Plášek – Střondala – Horký dávalo obraně soupeře pořádně zabrat. Zlínská svatyně ale odolala jak tomuto zámku, tak další přesilové hře soupeře. I další část třetiny se nesla v duchu převahy Komety, až v závěrečných minutách se probral i Zlín. Brňané se museli bránit početní výhodě, Marek Čiliak ale několika dobrými zákroky zabránil úvodnímu gólu zápasu. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

To, na co fanoušci čekali neúspěšně celou první třetinu, přišlo hned po 53 sekundách periody druhé. Filip Pyrochta nastřelil kotouč před bránu, tam jej jako první objevil Jan Hruška, který zakončil přízemní střelou do odkryté brány a poslal domácí do vedení – 1:0. Průběh prostřední dvacetiminutovky byl poměrně vyrovnaný. Brňané hráli další přesilovky, prosadit se v nich ale opět nedokázali. Velkou šanci na vyrovnání měl Šlahař, v jasné gólové pozici zlínskému útočníkovi ale puk lehce uskočil a on tak bránu minul. Na druhé straně střílel z pravého kruhu po přenechání kotouče spoluhráčem mladičký Stanislav Svozil. Kašík jeho nebezpečný pokus dokázal zastavit. V 36. minutě přišlo vyrovnání. Pyrochtovi se v obranném pásmu nepovedla přihrávka, Jan Dufek se za něj poté natlačil a svižnou střelou trefil prostor mezi rukou a tělem brněnského gólmana – 1:1. O osudu utkání tak muselo rozhodnout až třetí dějství zápasu.

Třetí třetina byla podle očekávání ze všech nejopatrnější. Domácí hokejisté měli i tak zajímavé možnosti. Tou největší byla akce Luboše Horkého a zejména dorážka Jana Hrušky. Zlínský gólman ale dokázal odolat. Vedení tak Kometě vrátil až o pár minut později Peter Mueller, který zakončil bekhendem přesně k tyči brány – 2:1. Zlínu se však nedlouho poté podařilo skóre znovu vyrovnat. Mueller zastavil tělem přihrávku, kotouč se ale smolně odrazil ke Zdeňku Okálovi, který jej bez váhání zametl za Čiliaka – 2:2. V závěru si pak brněnský gólman skvěle poradil s nebezpečnou střelou Honejska z kruhu i následnou ránou od modré čáry. 

Zápas Komety se tak podruhé za sebou během šedesáti minut nerozhodl. Tentokrát však branka nepadla ani v pětiminutovém prodloužení. Došlo tak až na samostatné nájezdy. Hned pět exekutorů z deseti bylo úspěšných, rozhodující nájezd si připsal obránce hostů David Nosek, bod navíc tak putoval na východ. 

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Pyrochta), 52. Mueller (Plekanec) – 36. Dufek, 55. Okál (Honejsek), rozh. náj. Nosek. Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Bryška, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře