Reklama
reklama

Omlazená sestava Komety bojovala se Zlínem až do konce

První domácí zápas v novém roce odehrála brněnská Kometa v neděli proti Beranům ze Zlína. V její sestavě se objevili hned čtyři hráči mladší dvaceti let. Konkrétně se jednalo o Karla Pláška, Vojtěcha Střondalu (oba 2000) Jana Mlčáka (2001) a Stanislava Svozila (2003). Vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých byli o kousek šťastnější hostující hokejisté.

V úvodní minutě střetnutí Komety se Zlínem měli dvě zajímavé příležitosti hosté. David Nosek nejprve vyslal tvrdou ránu, která jen o kousek minula levou tyč Čiliakovy brány. O pár desítek sekund později se před bránou zjevil osamocený Šlahař, který ale brněnského gólmana neprostřelil. Většina první třetiny pak patřila zejména Kometě. K prvnímu ohrožení brány Kašíka došlo v přesilové hře. Kometa se i po návratu potrestaného hokejisty na led držela v tlaku hlavně zásluhou rychlé mladé formace. Talentované trio ve složení Plášek – Střondala – Horký dávalo obraně soupeře pořádně zabrat. Zlínská svatyně ale odolala jak tomuto zámku, tak další přesilové hře soupeře. I další část třetiny se nesla v duchu převahy Komety, až v závěrečných minutách se probral i Zlín. Brňané se museli bránit početní výhodě, Marek Čiliak ale několika dobrými zákroky zabránil úvodnímu gólu zápasu. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

To, na co fanoušci čekali neúspěšně celou první třetinu, přišlo hned po 53 sekundách periody druhé. Filip Pyrochta nastřelil kotouč před bránu, tam jej jako první objevil Jan Hruška, který zakončil přízemní střelou do odkryté brány a poslal domácí do vedení – 1:0. Průběh prostřední dvacetiminutovky byl poměrně vyrovnaný. Brňané hráli další přesilovky, prosadit se v nich ale opět nedokázali. Velkou šanci na vyrovnání měl Šlahař, v jasné gólové pozici zlínskému útočníkovi ale puk lehce uskočil a on tak bránu minul. Na druhé straně střílel z pravého kruhu po přenechání kotouče spoluhráčem mladičký Stanislav Svozil. Kašík jeho nebezpečný pokus dokázal zastavit. V 36. minutě přišlo vyrovnání. Pyrochtovi se v obranném pásmu nepovedla přihrávka, Jan Dufek se za něj poté natlačil a svižnou střelou trefil prostor mezi rukou a tělem brněnského gólmana – 1:1. O osudu utkání tak muselo rozhodnout až třetí dějství zápasu.

Třetí třetina byla podle očekávání ze všech nejopatrnější. Domácí hokejisté měli i tak zajímavé možnosti. Tou největší byla akce Luboše Horkého a zejména dorážka Jana Hrušky. Zlínský gólman ale dokázal odolat. Vedení tak Kometě vrátil až o pár minut později Peter Mueller, který zakončil bekhendem přesně k tyči brány – 2:1. Zlínu se však nedlouho poté podařilo skóre znovu vyrovnat. Mueller zastavil tělem přihrávku, kotouč se ale smolně odrazil ke Zdeňku Okálovi, který jej bez váhání zametl za Čiliaka – 2:2. V závěru si pak brněnský gólman skvěle poradil s nebezpečnou střelou Honejska z kruhu i následnou ránou od modré čáry. 

Zápas Komety se tak podruhé za sebou během šedesáti minut nerozhodl. Tentokrát však branka nepadla ani v pětiminutovém prodloužení. Došlo tak až na samostatné nájezdy. Hned pět exekutorů z deseti bylo úspěšných, rozhodující nájezd si připsal obránce hostů David Nosek, bod navíc tak putoval na východ. 

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Pyrochta), 52. Mueller (Plekanec) – 36. Dufek, 55. Okál (Honejsek), rozh. náj. Nosek. Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Bryška, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře