Reklama
reklama

Olympijský park v Brně vyroste v pavilonu Z na brněnském výstavišti

Olympijské parky zavítají poprvé do Brna. V době konání ZOH v Pchjongčchangu 2018 připravuje město a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem zajímavý koncept: dění bude koncentrováno do Pavilonu Z a jeho okolí v areálu BVV Veletrhy Brno.

Olympijský park v Brně nabídne na ploše pavilonu Z s kruhovým půdorysem třeba hokejové hřiště a curlingové dráhy, další sportoviště obklopí prostranství kolem pavilonu.

Akce v Brně naváže na úspěšné projekty z minulých olympiád: v roce 2014 (při olympiádě v Soči) na Letné v Praze – 409 tisíc návštěvníků. V roce 2016 (při LOH v Riu) hlavní olympijský park na Lipně (341 tisíc návštěvníků, 47 sportů) a vedlejší v Ostravě, Plzni a Pardubicích.

„Unikátní areál brněnského výstaviště může právě takové akci poskytnout výborné zázemí. Jsem proto velice rád, že budeme Olympijský park v Brně hostit. Tato akce nabídne výjimečný sportovní program a zážitky milovníkům sportu nejen z Brna, ale i z širokého okolí,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

„Jsme rádi, že projekt Olympijské parky zavítá poprvé i do Brna. Věříme, že si zdejší sportovní fanoušci najdou cestu do pavilonu Z a vyzkoušejí si různé sporty, které se v parku představí. A věříme, že nejen ti fanoušci, které v uplynulé sezoně potěšila triumfem v hokejové extralize domácí Kometa,“ řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.  „Sportoviště, která vyrostou uvnitř pavilonu, nebudou závislá na počasí a poskytnou fanouškům po celou dobu konání parků stabilní prostředí,“ dodal Kejval.

Brno se díky projektu Olympijské parky může prezentovat také v zahraničí. Český olympijský výbor je totiž koordinátorem projektu Sport Parks Inspired by the Olympics, zaměřeného na pořádání parků podobných těm, které úspěšně proběhly v Česku v letech 2014 a 2016, v různých evropských zemích. Aktuálně jsou v projektu Sport Parks Inspired by the Olympics, který spolufinancuje Evropská unie z programu Erasmus+, zapojeny národní olympijské výbory z Belgie, Chorvatska, Francie, Finska, Itálie, Nizozemí a Rakouska.

Český projekt Olympijské parky je v mnoha směrech využíván jako vzorový a i na základě případových studií z konání jednotlivých parků vznikne na podzim roku 2018 obecná koncepce a detailní manuál pro národní olympijské výbory, které budou chtít v budoucnu tento projekt pořádat. Kromě Olympijského parku v Brně bude obdobný park při příležitosti ZOH 2018 i v Ostravě. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře