Reklama
reklama

Odstartoval jubilejní 10. ročník ankety Dobrovolní hasiči roku

Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes zahájeno na tiskové konferenci v Brně.
Přihlašování odstartovalo poslední květnový den Foto: Centrum news

Letošní ročník je mimořádný nejen kulatým výročím, ale zejména i kvůli událostem uplynulého období, které přineslo řadu mimořádných skutků a aktivit dobrovolných hasičů. Hasiči i v posledních dnech a týdnech prokázali svoji nezastupitelnou roli v pomoci veřejnosti. My je potkáváme zejména při obnovování dodávek plynu a spolupráce s nimi si velmi vážíme. Jsme hrdí na to, že už deset let můžeme prostřednictvím Ankety vyjádřit náš respekt k jejich každodenní obětavé práci, uvedl zástupce generálního partnera Pavel Káčer, ředitel provozu společnosti GasNet a člen odborné poroty. V posledních dnech se hodně mluví o první linii, o zdravotnících, o policii, a zejména o hasičích. Ti jsou však v té první linii vždycky, nejen když je koronavirus, doplnil.

Přihlašování, které odstartovalo poslední květnový pátek s více než měsíčním zpožděním, letos přináší i jednu změnu. Jednotku či sbor, o které se domnívá, že si zaslouží ocenění za činnost v období od července 2019 do konce letošního června, může do Ankety přihlašovat i široká veřejnost. 

Soutěží se ve dvou kategoriích. Dobrovolní hasiči z celé republiky se mohou se svým zásahy a činy, které provedly v období od počátku loňského července do konce června 2020, hlásit až do poloviny července. Pro své favority budou moci zájemci hlasovat od 18. září do 20. října a slavnostní vyhlášení výsledků Ankety proběhne 19. listopadu.

„Vedle ocenění dobrovolných hasičů si naše poděkování zaslouží právě partneři Ankety. Současná nelehká doba ukázala, že je rychlá finanční i věcná podpora činností dobrovolných hasičů velmi důležitá k poskytnutí potřebné pomoci. Také díky nim budeme moci i v letošním mimořádném roce ocenit dalších 15 nejprofesionálněji provedených zásahů jednotek obcí a 15 příkladných a motivačních akcí sborů či hasičských sborů dobrovolných hasičů,“ zdůraznil generální ředitel HZS ČR a zároveň i předseda odborné poroty Drahoslav Ryba.

Finalisté získají prestižní ocenění ve formě skleněné zásahové helmy v životní velikosti, ale také finanční prostředky na nákup nového hasičského vybavení, které využijí ke své další činnosti. Součástí ocenění jsou i věcné dary.

Pořadatelé navíc navštíví v rámci Roadshow s Ráááádiem Impuls přes 50 akcí dobrovolných hasičů a zájemci se budou moci na stánku Ankety seznámit s podrobnými informacemi o pravidlech, přihlašování i některými věcnými cenami. Patrony ankety jsou Ondřej Vetchý, Ilona Csáková a Petr Rychlý.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře