Reklama
reklama

Odborníci představí Brňanům sukulentní rostliny z celého světa

Jsou unikátní, protože ve svém těle umí shromažďovat vodu, která jim umožňuje přežít i dlouhá sucha.Tradiční výstava, která představí sukulenty, kaktusy a jiné exotických rostliny, začíná v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity první zářijový pátek.

Sukulenty se v průběhu evoluce adaptovaly k nepravidelným srážkám a vyšším teplotám tedy změnám, které v současnosti začínáme stále více pociťovat. Celý týden si budou moci zájemci prohlédnout  zhruba 500 sukulentní rostliny různých čeledí. „Letošní výstava je věnována zástupcům rodu Aloe a jejich léčivým účinkům," popsal za pořadatele Pavel Hanáček z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Kromě zástupců aloe vystaví specializovaní pěstitelé z Česka ve spolupráci s odborníky z botanické zahrady také pryšce, živé kameny, kaktusy nebo stapelie. 

„Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou," doplnil Pavel Hanáček.

Výstava je v Brně přístupná do 11. září.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře