Reklama
reklama

Od zítřka do soboty se na brněnské Riviéře uskuteční Slavnosti piva F. O. Poupěte

Už tento týden od čtvrtka 16. 5. do soboty 18. 5. se na brněnské Riviéře uskuteční Slavnosti piva F. O. Poupěte – a Starobrno na nich samozřejmě nebude chybět. Kromě bohatého doprovodného programu pivovar pro návštěvníky slavností připravil vyhlášení soutěže pro domácí pivovarníky o nejlepší doma vařený nefiltrovaný ležák.

Oficiální slavnostní zahájení se uskuteční ve čtvrtek 16. 5. odpoledne. Od pivovaru Starobrno vyrazí před sedmnáctou hodinou konvoj, jehož součástí bude koňský pivovarský povoz se sudem piva, dále historické auto s policisty v dobových prvorepublikových uniformách a páry policejních koní. Trasa povede přes ulice Hlinky, Křížkovského a Bauerovu do hlavního vjezdu Riviéry. Po příjezdu se na hlavním podiu uskuteční slavnostní naražení symbolického pivního sudu dřevěnou palicí přesně podle pivovarských tradic. Tohoto úkolu se zhostí primátorka Brna Markéta Vaňková.

Důležitým bodem programu Slavností piva F. O. Poupěte se stane vyhlášení autora nejlepšího domácího ležáku v sobotu 18. května v 15:30 hodin. Vítěz vzejde z atraktivní soutěže. Starobrno před časem oslovilo všechny pivní srdcaře a vyzvalo je, aby doma uvařili nefiltrovaný ležák. Své pivní originály poté nosili přímo do pivovaru. Vítěz tohoto klání, kterého vybere odborná porota, získá finanční odměnu na pořízení dalšího zařízení pro domácí vaření a osobní konzultaci receptu i výroby se sládkem starobrněnského pivovaru Svatoplukem Vrzalou. Hlavní cenou je možnost uvařit pivo dle konzultovaného receptu, které se pak představí na Dni Starobrna 7. září. K tomu všemu výherce dostane sudy vlastního piva do zásoby.

Pivovar Starobrno pro návštěvníky Slavností piva F. O. Poupěte připravil i další aktivity. Každý den od 16. do 18. května bude ve stanu Starobrno pořádat pivní školu s emeritním sládkem Bohoušem Kandrnálem, vždy od 16:00 a 18:00. Od čtvrtka do soboty mohou zájemci soutěžit v pivních kvízech, které začínají v 17:00 a 19:00. Vedle starobrněnského stanu pak bude každý den od 14:30 – 19:30 probíhat soutěž Lovec piva. Její účastníci se budou snažit dosáhnout co nejvyššího skóre při chytání světelných bodů na hrací desce během 30 vteřin. Poté se každou hodinu (vždy ve tři čtvrtě) uskuteční vyhlášení vítězů a předání šeku na hlavním podiu. Výherci získají pivovarský balíček – exkurzi v pivovaru Starobrno a poukázku na konzumaci v Pivovarské restauraci.

TZ: Starobrno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Zásobárny pitné vody by Brňané mohli najít pod povrchem svého města. Tzv. artéská voda by mohla sloužit pro zásobování obyvatel města v případě dlouhotrvajícího sucha.
26.05.2020 - 08:15
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Komentáře