Reklama
reklama

Od května koupí Brňané na Zelném trhu maso i uzeniny. Otevře krytá tržnice

Lidé si zvykli chodit nakupovat na Zelný trh čerstvé ovoce a zeleninu od farmářů, ale různé další potraviny, jako maso či mléčné výrobky museli nakupovat v obchodech a supermarketech. Počátkem května se však Brňané konečně dočkají a po náročné rekonstrukci bude otevřena krytá tržnice, díky které bude na Zelném trhu možné udělat kompletní nákup potravin.
Vizualizace kryté tržnice na Zelném trhu
Vizualizace kryté tržnice na Zelném trhu
Vizualizace kryté tržnice na Zelném trhu

V tržnici si lidé budou moci nakoupit potraviny, které se nedají prodávat pod otevřeným nebem. Konkrétně se jedná o maso, mléčné výrobky, vejce či ryby. Příležitost dostanou také drobní zemědělci, kteří budou mít možnost pronajmout si prodejní místo na den, týden či dlouhodobě. Kromě nákupů potravin se budou moct lidé v tržnici také občerstvit. Ráno se budou v jednotlivých stáncích a bistrech nabízet snídaně, káva a čaje, v poledne bude možné se zde naobědvat a provoz je plánován až do večerních hodin. 

Do tržnice bude možné vstoupit ze tří stran – ze Zelného trhu, z nádvoří Staré radnice a také po schodišti ze Starobrněnské ulice. V přízemí se otevře Jazzová kavárna Podobrazy, která fungovala v letech 2000-2013 v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí. V nejvyšším patře bude coworkingové centrum s navazující vyhlídkovou terasou, která nabídne exkluzivní výhled na dominanty historického centra Brna. Tento prostor se bude navečer měnit v unikátní tematický bar. 

Tržnice na Zelném trhu by se měla stát první takovou krytou tržnicí v České republice. Ačkoli v zahraničí koncept městských tržnic funguje dobře, tak v České republice stálá krytá tržnice, která by byla zaměřená jen na jídlo a nápoje, doposud chyběla. Na místě se bude také konat řada workshopů zaměřených na potraviny. Lidé se budou moci přiučit, že před tím, než jídlo dorazí na náš stůl, musí urazit hodně dlouhou cestu.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře