Reklama
reklama

Od května koupí Brňané na Zelném trhu maso i uzeniny. Otevře krytá tržnice

Lidé si zvykli chodit nakupovat na Zelný trh čerstvé ovoce a zeleninu od farmářů, ale různé další potraviny, jako maso či mléčné výrobky museli nakupovat v obchodech a supermarketech. Počátkem května se však Brňané konečně dočkají a po náročné rekonstrukci bude otevřena krytá tržnice, díky které bude na Zelném trhu možné udělat kompletní nákup potravin.
Vizualizace kryté tržnice na Zelném trhu
Vizualizace kryté tržnice na Zelném trhu
Vizualizace kryté tržnice na Zelném trhu

V tržnici si lidé budou moci nakoupit potraviny, které se nedají prodávat pod otevřeným nebem. Konkrétně se jedná o maso, mléčné výrobky, vejce či ryby. Příležitost dostanou také drobní zemědělci, kteří budou mít možnost pronajmout si prodejní místo na den, týden či dlouhodobě. Kromě nákupů potravin se budou moct lidé v tržnici také občerstvit. Ráno se budou v jednotlivých stáncích a bistrech nabízet snídaně, káva a čaje, v poledne bude možné se zde naobědvat a provoz je plánován až do večerních hodin. 

Do tržnice bude možné vstoupit ze tří stran – ze Zelného trhu, z nádvoří Staré radnice a také po schodišti ze Starobrněnské ulice. V přízemí se otevře Jazzová kavárna Podobrazy, která fungovala v letech 2000-2013 v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí. V nejvyšším patře bude coworkingové centrum s navazující vyhlídkovou terasou, která nabídne exkluzivní výhled na dominanty historického centra Brna. Tento prostor se bude navečer měnit v unikátní tematický bar. 

Tržnice na Zelném trhu by se měla stát první takovou krytou tržnicí v České republice. Ačkoli v zahraničí koncept městských tržnic funguje dobře, tak v České republice stálá krytá tržnice, která by byla zaměřená jen na jídlo a nápoje, doposud chyběla. Na místě se bude také konat řada workshopů zaměřených na potraviny. Lidé se budou moci přiučit, že před tím, než jídlo dorazí na náš stůl, musí urazit hodně dlouhou cestu.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře