Reklama
reklama

Ocenění Učitel roku 2018 získá šest pedagogů

Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.

Učitel roku 2018. Tak se nazývá ocenění, které získá šestice učitelů při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 od 10:30. Slavnostní událost se uskuteční v Rytířském sále na Nové radnici. „Hodnotící komise vybírala z 53 návrhů, které na magistrát zasílaly školy, školské rady a také městské části. Celkem se v návrzích objevilo 38 jmen učitelů, z nichž vzešlo ve dvou kategoriích šest vítězů. Tímto titulem chceme pedagogům poděkovat za jejich skvělou práci s dětmi,“ vysvětlil náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

První kategorie se nazývá „Výrazná pedagogická osobnost roku“. Mezi rozhodující kritéria pro udělení této ceny patří: mimořádná pedagogická, odborná a publikační činnost, nadstandardní práce, uplatnění moderních a efektivních metod ve výchovně vzdělávacím procesu, zpracování projektů a zapojení do mezinárodních programů a metodická činnost a významná prezentace školy.

Druhá kategorie nese název „Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost“ a kritéria hodnocení zdůvodňují sami navrhovatelé. Mohou tak učinit pouze u učitele, který je v tu chvíli ve školství aktivně zaměstnaný.

Do doby vyhlášení nebudou jména oceněných zveřejněna.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Oslavy z minulých let Foto. Dominik Stadler
Hlavní oslavy hokejového titulu s mistry extraligy se blíží. V sobotu 28. dubna se na Zelném trhu sejdou všichni ti, kteří právě zde během finálových bojů věrně fandili Kometě.
26.04.2018 - 10:54
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Čtrnáctiletého chlapce zezadu udeřil a povalil na zem o pět let starší muž. K incidentu došlo, když chlapec vystupoval z tramvaje na zastávce v Bohunicích. Agresor policii uvedl důvod napadení –...
26.04.2018 - 08:00
Festival RE:PUBLIKA letos připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště. Důležitou součástí festivalu, který započne 26. května 2018 na brněnském výstavišti, bude...
25.04.2018 - 20:56
Čtyři veřejné stanice pro elektromobily vzniknou v Brně v příštím roce. Stanice vyrostou v blízkosti nebo v areálech velkých výrobních zdrojů Tepláren Brno – Červený mlýn, Staré Brno, Špitálka....
25.04.2018 - 19:21
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Výzkumníci z Fakulty informačních technologií VUT spolu s dalšími evropskými vědci vyvíjí přístroj na diagnostiku rakoviny prsu. V budoucnu by nová 3D technologie mohla nahradit klasický ultrazvuk i...
25.04.2018 - 12:02
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na festivalu Ochutnej svět budou moct návštěvníci vyzkoušet jídlo z více než čtyřiceti zemí. Akce, která se uskuteční tento víkend na Malé Americe, nabídne také koncerty nebo školy vaření.
25.04.2018 - 07:47
Komentáře