Reklama
reklama

O prázdninách čekají Brno další dopravní omezení

Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.

Od začátku července do konce srpna, tedy přes období letních prázdnin, dojde k dalším etapám přípravných prací velkého městského okruhu v lokalitě Tomkovo náměstí–Rokytova. Stavební práce se dotknou ulice Karlova a křižovatky s ulicí Provazníkovou. „V této oblasti je třeba provést kompletní modernizaci sítí a také demoliční práce, které jsou nutné z důvodů navazující výstavby velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Připravujeme se tak na to, abychom v době stavby této části velkého městského okruhu zachovali průjezd touto oblastí ve dvou pruzích,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Veškeré stavební práce na vozovce by měly být podle harmonogramu dokončené koncem srpna, poté budou pokračovat jen demolice, které mají být hotové v lednu 2018. V průběhu celé rekonstrukce by měl být zachován průjezd po hlavním tahu ve čtyřech pruzích, mimo asi tří týdnů, kdy se provoz zredukuje na dva a jeden pruh, případně bude provoz veden pouze po jednom pruhu v obou směrech. Po celou dobu rekonstrukce bude uzavřena vedlejší ulice Karlova, objízdná trasa bude přes ulici Valchařská.

Co se týká omezení linek městské hromadné dopravy, tak budou trolejbusy 25 a 26 od zastávky Merhautova nahrazeny autobusy. Do Vinohrad bude zároveň posílena trolejbusová linka 27. K omezení dalších linek MHD nedojde, jejich provoz zůstane zachován.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře