Reklama
reklama

O prázdninách čekají Brno další dopravní omezení

Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.

Od začátku července do konce srpna, tedy přes období letních prázdnin, dojde k dalším etapám přípravných prací velkého městského okruhu v lokalitě Tomkovo náměstí–Rokytova. Stavební práce se dotknou ulice Karlova a křižovatky s ulicí Provazníkovou. „V této oblasti je třeba provést kompletní modernizaci sítí a také demoliční práce, které jsou nutné z důvodů navazující výstavby velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Připravujeme se tak na to, abychom v době stavby této části velkého městského okruhu zachovali průjezd touto oblastí ve dvou pruzích,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Veškeré stavební práce na vozovce by měly být podle harmonogramu dokončené koncem srpna, poté budou pokračovat jen demolice, které mají být hotové v lednu 2018. V průběhu celé rekonstrukce by měl být zachován průjezd po hlavním tahu ve čtyřech pruzích, mimo asi tří týdnů, kdy se provoz zredukuje na dva a jeden pruh, případně bude provoz veden pouze po jednom pruhu v obou směrech. Po celou dobu rekonstrukce bude uzavřena vedlejší ulice Karlova, objízdná trasa bude přes ulici Valchařská.

Co se týká omezení linek městské hromadné dopravy, tak budou trolejbusy 25 a 26 od zastávky Merhautova nahrazeny autobusy. Do Vinohrad bude zároveň posílena trolejbusová linka 27. K omezení dalších linek MHD nedojde, jejich provoz zůstane zachován.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře