Reklama
reklama

Novinky ze ZOO: Slavnostní otevření expozice lvů a narození mláděte pásovce

Po čtrnácti letech se do Brna vrátili lvi a zoologická zahrada pro ně připravila zcela novou expozici. Ta bude slavnostně otevřena již tuto sobotu. Další novinkou je pak narození mláděte pásovce kulovitého.
Mládě pásovce kulovitého se narodilo nad očekávání rychle

Kivu a Lolek se v brněnské Zoo zabydlují již od poloviny července, nyní je však čeká stěhování do zcela nové lví expozice. Ta bude slavnostně otevřená v sobotu 26. srpna ve 14 hodin v rámci Dne adoptivních rodičů, který zoologická zahrada pravidelně pořádá. Expozici lvů návštěvníci naleznou u Africké vesnice na samém vrcholku Mniší hory. „Expozice využívá stávající zeleň a členitost terénu. Je doplněná jezírkem a několika vyvýšenými pahorky, které lvi rádi využívají k odpočinku. Pozorovací místa pro návštěvníky jsou komponována například jako osamocená domorodá chýše, havarované letadlo nebo jako průhled bujnou vegetací,“ uvedl ředitel Zoo Martin Hovorka.

Slavnostní otevření expozice lvů bude součástí Dne adoptivních rodičů. Návštěvníci, kteří přispěli na chov některého ze zvířat v Zoo Brno, mají vstup zdarma a čeká je i jízda na ponících či opékání špekáčků. Do celodenního programu se však mohou zapojit i ostatní návštěvníci. Hlavní program bude probíhat na podiu u Dětské zoo od půl druhé, a doplní jej doprovodné programy v Beringii, u Exotária, v Africké vesnici a u Indiánských týpí.  Celý den se můžou návštěvníci těšit také na oblíbená komentovaná krmení.

Horkou novinkou je také narození mláděte pásovce kulovitého. Malou kuličku objevili chovatelé při pravidelném vážení zvířat. Teď už má sameček Baboo 350 gramů, otevřené oči a pod dozorem matky začíná zkoumat okolí. „Pásovci kulovití jsou pro brněnskou Zoo zcela novým druhem chovaným teprve od února 2017. Narození mláděte tak brzy po sestavení rodičovského páru je pro zahradu velmi cenné“, doplnila mluvčí brněnské ZOO Gabriela Tomíčková.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře