Reklama
reklama

Novinky ze ZOO: Slavnostní otevření expozice lvů a narození mláděte pásovce

Po čtrnácti letech se do Brna vrátili lvi a zoologická zahrada pro ně připravila zcela novou expozici. Ta bude slavnostně otevřena již tuto sobotu. Další novinkou je pak narození mláděte pásovce kulovitého.
Mládě pásovce kulovitého se narodilo nad očekávání rychle

Kivu a Lolek se v brněnské Zoo zabydlují již od poloviny července, nyní je však čeká stěhování do zcela nové lví expozice. Ta bude slavnostně otevřená v sobotu 26. srpna ve 14 hodin v rámci Dne adoptivních rodičů, který zoologická zahrada pravidelně pořádá. Expozici lvů návštěvníci naleznou u Africké vesnice na samém vrcholku Mniší hory. „Expozice využívá stávající zeleň a členitost terénu. Je doplněná jezírkem a několika vyvýšenými pahorky, které lvi rádi využívají k odpočinku. Pozorovací místa pro návštěvníky jsou komponována například jako osamocená domorodá chýše, havarované letadlo nebo jako průhled bujnou vegetací,“ uvedl ředitel Zoo Martin Hovorka.

Slavnostní otevření expozice lvů bude součástí Dne adoptivních rodičů. Návštěvníci, kteří přispěli na chov některého ze zvířat v Zoo Brno, mají vstup zdarma a čeká je i jízda na ponících či opékání špekáčků. Do celodenního programu se však mohou zapojit i ostatní návštěvníci. Hlavní program bude probíhat na podiu u Dětské zoo od půl druhé, a doplní jej doprovodné programy v Beringii, u Exotária, v Africké vesnici a u Indiánských týpí.  Celý den se můžou návštěvníci těšit také na oblíbená komentovaná krmení.

Horkou novinkou je také narození mláděte pásovce kulovitého. Malou kuličku objevili chovatelé při pravidelném vážení zvířat. Teď už má sameček Baboo 350 gramů, otevřené oči a pod dozorem matky začíná zkoumat okolí. „Pásovci kulovití jsou pro brněnskou Zoo zcela novým druhem chovaným teprve od února 2017. Narození mláděte tak brzy po sestavení rodičovského páru je pro zahradu velmi cenné“, doplnila mluvčí brněnské ZOO Gabriela Tomíčková.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře