Reklama
reklama

Novinka pro příbuzné pacientů. Díky heslu se dozví více informací

Záchranná zdravotnická služba na jižní Moravě zavedla novinku, která lidem pomůže zjistit více o zdravotním stavu blízkých. Informace zjistí pomocí dohodnutého hesla.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

„Jsme vázáni povinnou mlčenlivostí, pokud jde o sdělování informací týkajících se pacientů, o které se postaráme a převážíme je k návazné péči do zdravotnických zařízení. Právě informace, kam pacienty převážíme, je jedna z nejčastějších, na kterou se nás lidé dotazují. Proto bylo třeba najít způsob, jak vyjít vstříc těm, kteří volají s obavami o své rodinné příslušníky, trápilo nás, že jim nemůžeme pomoci,“ vysvětlil Ondřej Kašpar, vedoucí právního oddělení jihomoravské záchranky.

V průběhu března proto ZZS JmK aktualizovala program elektronických karet pacienta. „Heslo pro komunikaci s jeho rodinou se teď nově zobrazuje do našeho informačního systému. Předem zvolené a domluvené heslo umožňuje operátorovi sdělit informace kompetentním osobám. Podotýkám, že heslo může být zvoleno zcela libovolně,“ říká Romana Pochylá, hlavní sestra ZZS JmK.

V praxi to znamená, že vedoucí posádky dohodne s pacientem heslo, a to následně zapíše do zdravotnické dokumentace. Pokud pak některý z členů rodiny zavolá na operační středisko a uvede toto smluvené heslo, dostane informaci, která je pro něj v dané chvíli tak důležitá. „Přinejmenším je můžeme informovat o tom, kde se dotyčný pacient právě nachází. O této novince jsme informovali všechny nemocnice v Jihomoravském kraji, heslo jim bylo nabídnuto k využívání,“ dodává Pochylá.

Zdroj: ZZS JmK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře