Reklama
reklama

Nové obchody i kino. AVION čeká modernizace

Zajít si na film do AVION Shopping Parku Brno? Brzy již ano. Nákupní centrum totiž projde největším rozšířením a modernizací ve své historii a v části nového traktu bude kromě obchodů a restaurací umístěno právě i největší kino v republice s 19 promítacími sály. Během modernizace zůstane centrum plně v provozu a otevřené svým zákazníkům.
Novinkou areálu bude největší multiplex v České republice s devatenácti promítacími sály.

„AVION je prvním a nejstarším brněnským nákupním centrem svého typu, a právě v něm se Brňané před 20 lety ‚učili nakupovat‘. Vloni jsme oslavili 20. narozeniny a dá se říci, že jako dárek nadělíme veřejnosti, a tak trochu i sobě, právě jeho rozšíření a modernizaci. Rád bych zdůraznil, že nákupní centrum po dobu modernizace zůstane v plném provozu. Veškeré stavební práce jsou naplánovány tak, aby se nijak nedotknuly komfortu našich zákazníků,“ vysvětlil Petr Navrátil, ředitel obchodního centra AVION Brno.

První demoliční a deinstalační práce odstartovaly koncem roku 2018. Hotové by měly být do konce letošního května a následně se začne stavět. První část půlkruhového traktu s novými obchody, restauracemi a multiplexem zde vyroste již během příštího roku. Celková plocha centra se tak zvýší o 14 000 m2 prodejní plochy, což by se dalo přirovnat k ploše 3 fotbalových hřišť. Výdaje na první stavební fázi odhaduje vedení centra na 1,3 miliardy korun. Celý projekt by měl dle odhadů přinést více než 600 nových pracovních míst.

Nač se mohou zákazníci nově těšit? K tradičním obchodům přibydou i nové značky. „Z původních nájemců se vrátí například dm drogerie či Gate, do nových, větších prostor se přesune oblíbený obchod s elektronikou Datart. Rodiče s dětmi jistě potěší obří hračkářství Pompo, milovníky dobrých jídel pak zase WOK & SUSHI s konceptem ‚All you can eat‘, kde za jednu cenu můžete sníst tolik, kolik zvládnete,“ upřesnil Petr Navrátil.

Zásadní novinkou areálu bude největší multiplex v České republice s devatenácti promítacími sály a kapacitou více než 3.500 míst. Jeho otevření se plánuje na druhou polovinu roku 2020.

Modernizace centra nezapomíná ani na cyklisty. „Pro ně chystáme dostatečné množství cyklo stojanů, k dispozici budou mít občerstvovací stanici i místo k odpočinku. Chceme, aby vstup do centra byl přívětivý pro všechny typy zákazníků, tedy i pro rekreační sportovce,“ uvedl ředitel Petr Navrátil.

Zachován zůstane i průchod pro rezidenty mezi budovami nákupní pasáže a IKEA. Ten je v současné době kvůli bezpečnosti zahrazen. „Řada místních občanů se nás ptala, zda průchod mezi AVIONem a IKEA zůstane zachován. Chci naše ‚sousedy‘ ubezpečit, že průchod centrem bude v budoucnu opět možný. Na zadní straně budovy, směrem od ústí ulice Vomáčkovy, je naplánován plnohodnotný vstup do nákupní pasáže,“ dodal Petr Navrátil.

Více na:  https://www.brno.avion.cz/cs-cz

Autor: 
PR
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře