Reklama
reklama

Nový spolumajitel nebo změna domácí palubovky. Klub mmcité1 Basket Brno představil několik novinek

Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
Tisková konference Foto: mmcité1 Basket Brno

Polovičním vlastníkem nového spolumajitele je rodina Davida Blatta. Tento muž se zvučným basketbalovým jménem je mistrem Evropy, vítězem Euroligy a také bývalým trenérem LeBrona Jamese. Druhá polovina společnosti patří Idanovi Avshalomovi. Ten působil také jako generální manažer Hapoelu Jeruzalém.

Podle generálního manažera klubu Michala Jimramovského, který novinku médiím představil na tiskové konferenci, probíhala jednání již od podzimu roku 2019. Společným cílem je podle nej postupnými kroky vytvořit z brněnského klubu dobrou značku a vrátit brněnský mužský basketbal zpět na přední příčky tuzemské ligy.

Společnost True Player Group se specializuje na rozvoj mladých hráčů a podle manažera Jimramovského hledala v Evropě vhodný klub, který působí ve větším městě. 

Od příští sezóny navíc klub mění domácí palubovku. Před fanoušky budou hráči nově nastupovat ve sportovní hale Vodova, která má kapacitu 3 000 diváků a nabízí tak větší komfort. V nové hale se představí i letošní první posila, rozehrávač se sedmi reprezentačními starty Viktor Půlpán. Ten se Brnu upsal na 3 roky.

Další novinkou je to, že se do jihomoravské metropole podařilo získat extraligu U19. Znamená to, že talentovaní hráči z Brna mohou hrát nejvyšší soutěž. Mládežnická mužstva budou nastupovat pod názvem Basket Brno.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře