Reklama
reklama

Nový spolumajitel nebo změna domácí palubovky. Klub mmcité1 Basket Brno představil několik novinek

Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
Tisková konference Foto: mmcité1 Basket Brno

Polovičním vlastníkem nového spolumajitele je rodina Davida Blatta. Tento muž se zvučným basketbalovým jménem je mistrem Evropy, vítězem Euroligy a také bývalým trenérem LeBrona Jamese. Druhá polovina společnosti patří Idanovi Avshalomovi. Ten působil také jako generální manažer Hapoelu Jeruzalém.

Podle generálního manažera klubu Michala Jimramovského, který novinku médiím představil na tiskové konferenci, probíhala jednání již od podzimu roku 2019. Společným cílem je podle nej postupnými kroky vytvořit z brněnského klubu dobrou značku a vrátit brněnský mužský basketbal zpět na přední příčky tuzemské ligy.

Společnost True Player Group se specializuje na rozvoj mladých hráčů a podle manažera Jimramovského hledala v Evropě vhodný klub, který působí ve větším městě. 

Od příští sezóny navíc klub mění domácí palubovku. Před fanoušky budou hráči nově nastupovat ve sportovní hale Vodova, která má kapacitu 3 000 diváků a nabízí tak větší komfort. V nové hale se představí i letošní první posila, rozehrávač se sedmi reprezentačními starty Viktor Půlpán. Ten se Brnu upsal na 3 roky.

Další novinkou je to, že se do jihomoravské metropole podařilo získat extraligu U19. Znamená to, že talentovaní hráči z Brna mohou hrát nejvyšší soutěž. Mládežnická mužstva budou nastupovat pod názvem Basket Brno.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře