Reklama
reklama

Nové lokality pro výstavbu družstevních bytů v Brně? Například ulice Francouzská nebo Moravanská

Ti, kdo se před dvěma lety přihlásili do projektu městského družstevního bydlení, již vědí, kde se budou jejich nové adresy nacházet. Brněnští radní v červnu zrevidovali původní záměry a přidali nové lokality, ve kterých družstevní byty vzniknou. Kam se bude zhruba 500 žadatelů stěhovat?

Podle plánů se mělo stavět Na Kaménkách v Černovicích, na Kamenném vrchu v Novém Lískovci a v Západní bráně ve Starém Lískovci. To se však nyní změnilo. Například ve Starém Lískovci nesouhlasila městská část a Západní bránu tak město z projektu vyřadilo, situace je komplikovaná i v Černovických Kaménkách. Příprava se zde opožďuje kvůli složitým majetkoprávním vztahům, potřebě změny územního plánu i nutnosti vyřešit odvodnění území.

Výstavba družstevních bytů se proto bude soustředit i do nově vytipovaných oblastí. Jsou jimi V Aleji v Holáskách, „Dřevopodnik“ mezi ulicemi Křenová, Rumiště a Mlýnská, ulice Francouzská a ulice Moravanská v Přízřenicích.

„Na Kamenném vrchu se původně předpokládala výstavba 150 družstevních bytů, nyní jsme jejich počet víc než zdvojnásobili. Celkem jich tu připravíme 332 s celkovou výměrou více než 24 500 m2,“ uvedl náměstek pro bydlení a správu majetku Jiří Oliva.

Další zhruba stovka bytů by měla vyrůst ve vnitrobloku ve Francouzské ulici. „Někteří mohou mít za to, že tato lokalita není příliš atraktivní. Jsem však přesvědčen, že ji umíme změnit v moderní, dynamickou, bezpečnou a zelenou čtvrť téměř v samotném centru města. Toto bydlení bude vhodné pro mladé lidi, kteří vyznávají aktivní životní styl a ocení, že je to ‚všude blízko‘,“ uvedl Jiří Oliva.

Právě dvě zmíněné loklality patří k nejpřipravenějším. Stavět by se zde mohlo již počátkem roku 2023. 

V témže roce by měly začít práce i v Přízřenicích. V první etapě zde vznikne zhruba 380 bytů, které budou umístěny v klidném prostředí s dostatkem zeleně a budou tak vzhodné především pro rodiny s dětmi. 

Následně je v plánu výstavba 50 bytových jednotek v Holáskách a v letech 2024-2026 i v oblasti „Dřevopodnik“. Zde musí jít nejdříve k zemi současný brownfiled.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře