Reklama
reklama

Noční vichr vyvrátil strom, který poškodil auta

Během dnešní noci se přes Brno opět přehnala silná bouřka. Vítr, který ji doprovázel, napáchal množství škod. Na Veveří vlála plachta na trolejovém vedení.
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Plachta se zachytila na trolejovém vedení. Foto: MP Brno

Dnešní noc byla náročná nejen pro hasiče, ale i pro hlídky policistů. Ti měli plné ruce práce nejen s odklízením spadlých a polámaných větví, ale během noci objevili i vyvrácený strom, který se zřítil na čtyři osobní automobily mezi ulicemi Čápkova a Jana Uhra. Majitelé poškozených aut byli okamžitě kontaktováni. Zřícený strom pak odklízeli ze zaparkovaných aut ráno hasiči, kteří kmen rozřezali a odstranili. 

Událost, která byla poněkud netradiční, se stala na nároží Žerotínova náměstí a Veveří ulice. Projíždějící hlídka si zde všimla krycí plachty, která se strhla z lešení u krajského úřadu. Plachty se ve vzduchu zamotaly do trolejového vedení. Dispečeři dopravního podniku byli informování a plachty z trolejového vedení odstranili. Z lešení musely být také odstraněné plachty, které nasákly vodou a hrozilo, že by je poryvy větru mohly strhnout. 

Zdroj: MP Brno

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře