Reklama
reklama

Noční vichr vyvrátil strom, který poškodil auta

Během dnešní noci se přes Brno opět přehnala silná bouřka. Vítr, který ji doprovázel, napáchal množství škod. Na Veveří vlála plachta na trolejovém vedení.
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Plachta se zachytila na trolejovém vedení. Foto: MP Brno

Dnešní noc byla náročná nejen pro hasiče, ale i pro hlídky policistů. Ti měli plné ruce práce nejen s odklízením spadlých a polámaných větví, ale během noci objevili i vyvrácený strom, který se zřítil na čtyři osobní automobily mezi ulicemi Čápkova a Jana Uhra. Majitelé poškozených aut byli okamžitě kontaktováni. Zřícený strom pak odklízeli ze zaparkovaných aut ráno hasiči, kteří kmen rozřezali a odstranili. 

Událost, která byla poněkud netradiční, se stala na nároží Žerotínova náměstí a Veveří ulice. Projíždějící hlídka si zde všimla krycí plachty, která se strhla z lešení u krajského úřadu. Plachty se ve vzduchu zamotaly do trolejového vedení. Dispečeři dopravního podniku byli informování a plachty z trolejového vedení odstranili. Z lešení musely být také odstraněné plachty, které nasákly vodou a hrozilo, že by je poryvy větru mohly strhnout. 

Zdroj: MP Brno

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Dramaticky vypadající nehodu má za sebou šestadvacetiletý řidič z Brna.
23.10.2017 - 14:12
Parník na Brněnské přehradě
Na Brněnské přehradě v neděli 22. října skončila plavební sezóna. Od konce dubna do druhé poloviny října se na šesti lodích brněnského dopravního podniku svezlo přes 240 tisíc cestujících.
23.10.2017 - 07:46
Zpěvačka Martina Pártlová se narodila v Českých Budějovicích a do podvědomí veřejnosti se dostala díky pěvecké televizní soutěži X Factor. Od soutěže uplynulo devět let a v současné době Martina...
22.10.2017 - 17:17
Velké prostory nově otevřené Tržnice Brno na Zelném trhu jsou poloprázdné. Někteří majitelé stánků nebyli spokojeni s tamní situací a odešli.
22.10.2017 - 14:35
Fotbal i hokej mají v Brně svá tradiční místa jasná. Za Lužánkami. Nyní to vypadá, že se do oblasti Ponavy opět vrátí sportovní život. Nový fotbalový stadion získal kladné posouzení vlivu na životní...
21.10.2017 - 10:20
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Komentáře