Reklama
reklama

Noční vichr vyvrátil strom, který poškodil auta

Během dnešní noci se přes Brno opět přehnala silná bouřka. Vítr, který ji doprovázel, napáchal množství škod. Na Veveří vlála plachta na trolejovém vedení.
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Vyvrácený strom poškodil čtyři osobní automobily. Foto: MP Brno
Plachta se zachytila na trolejovém vedení. Foto: MP Brno

Dnešní noc byla náročná nejen pro hasiče, ale i pro hlídky policistů. Ti měli plné ruce práce nejen s odklízením spadlých a polámaných větví, ale během noci objevili i vyvrácený strom, který se zřítil na čtyři osobní automobily mezi ulicemi Čápkova a Jana Uhra. Majitelé poškozených aut byli okamžitě kontaktováni. Zřícený strom pak odklízeli ze zaparkovaných aut ráno hasiči, kteří kmen rozřezali a odstranili. 

Událost, která byla poněkud netradiční, se stala na nároží Žerotínova náměstí a Veveří ulice. Projíždějící hlídka si zde všimla krycí plachty, která se strhla z lešení u krajského úřadu. Plachty se ve vzduchu zamotaly do trolejového vedení. Dispečeři dopravního podniku byli informování a plachty z trolejového vedení odstranili. Z lešení musely být také odstraněné plachty, které nasákly vodou a hrozilo, že by je poryvy větru mohly strhnout. 

Zdroj: MP Brno

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře