Reklama
reklama

Nezodpovědný senior řídil v podnapilém stavu a bez platného oprávnění

Hned několika prohřešků proti zákonu se dopustil dvaasedmdesátiletý řidič. Ten usedl za volant v podnapilém stavu a paradoxně na sebe upozornil strážníky tím, že cestoval bez zapnutých světel. Při prohlídce navíc vyšlo najevo, že již nemá oprávnění řídit vozidlo.

Hlídka brněnských strážníků měla v neděli odpoledne v Tuřanech napilno. Těm neunikla projíždějící felicie, jejíž řidič neměl rozsvícená světla, ale ani zapnutý bezpečnostní pás. Strážníci se za ním okamžitě vydali ve služebním vozidle, ale řidič na ně z počátku nereagoval. Když ani po několika odbočeních své pronásledovatele nesetřásl, zastavil řidič až v Rolencově ulici. Bohužel ani to nebyly všechny prohřešky seniora.

Při následné kontrole ucítili strážníci z jeho dechu alkohol. I když řidič strážníkům tvrdil, že po obědě vypil dvě piva, při dechové zkoušce mu přístroj opakovaně ukázal hodnotu nad 1,6 promile. Kromě toho vyšlo také najevo, že senior usedl za volant navzdory blokaci řidičského oprávnění. Strážníci tak vyrozuměli republikovou policii a muže jí předali pro důvodné podezření z trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře