Reklama
reklama

Nezajištěná kola se kradou nejlíp. Řekl si zloděj, a po roce zkusil stejnou fintu

Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.

Strážníci znojemské policie byli ve správný čas na správném místě. V pondělí odpoledne si plnili svou pochůzku po městě, a přitom se jim podařilo přistihnout muže, který na Divišově náměstí ujížděl s ukradeným horským kolem v hodnotě dvacet tisíc korun. Zloděj si totiž všimnul, že majitel si kolo odstavil volně v průjezdu domu a na chvíli odešel. Nelenil tedy, a rozhodl se, že opuštěnému kolu opatří nového majitele. Pravý vlastník kola si však jeho ztráty velmi rychle všimnul a případ nahlásil policii. Strážníci na obchůzce tak třiačtyřicetiletého muže s trvalým bydlištěm na Slovensku záhy poznali a zadrželi.

V souvislosti s šetřením pondělního případu vyšlo dále najevo, že zadržený muž figuruje i v další obdobné krádeži. K té mělo dojít koncem loňského roku v obci Hevlín. Tehdy si majitel horské kolo bez zajištění volně odstavil do stojanu u prodejny a odešel. To byla příležitost pro troufalého nenechavce, který se kola v ceně téměř šest tisíc korun zmocnil. Nyní se zodpovídá za své činy a hrozí mu až dva roky odnětí svobody.

Z obou krádeží nenechavého zloděje jasně vyplývá, že cyklisti by si svá kola měli vždy zabezpečit, aby předešli případným potížím. Stačí jen chvilka nepozornosti, kdy si cyklista odběhne do trafiky pro noviny, a po svém návratu zjistí, že mu chybí kolo. Předcházejte tedy zbytečným problémům a nedávejte zlodějům šanci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní...
18.06.2018 - 08:00
Komentáře