Reklama
reklama

Nezajištěná kola se kradou nejlíp. Řekl si zloděj, a po roce zkusil stejnou fintu

Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.

Strážníci znojemské policie byli ve správný čas na správném místě. V pondělí odpoledne si plnili svou pochůzku po městě, a přitom se jim podařilo přistihnout muže, který na Divišově náměstí ujížděl s ukradeným horským kolem v hodnotě dvacet tisíc korun. Zloděj si totiž všimnul, že majitel si kolo odstavil volně v průjezdu domu a na chvíli odešel. Nelenil tedy, a rozhodl se, že opuštěnému kolu opatří nového majitele. Pravý vlastník kola si však jeho ztráty velmi rychle všimnul a případ nahlásil policii. Strážníci na obchůzce tak třiačtyřicetiletého muže s trvalým bydlištěm na Slovensku záhy poznali a zadrželi.

V souvislosti s šetřením pondělního případu vyšlo dále najevo, že zadržený muž figuruje i v další obdobné krádeži. K té mělo dojít koncem loňského roku v obci Hevlín. Tehdy si majitel horské kolo bez zajištění volně odstavil do stojanu u prodejny a odešel. To byla příležitost pro troufalého nenechavce, který se kola v ceně téměř šest tisíc korun zmocnil. Nyní se zodpovídá za své činy a hrozí mu až dva roky odnětí svobody.

Z obou krádeží nenechavého zloděje jasně vyplývá, že cyklisti by si svá kola měli vždy zabezpečit, aby předešli případným potížím. Stačí jen chvilka nepozornosti, kdy si cyklista odběhne do trafiky pro noviny, a po svém návratu zjistí, že mu chybí kolo. Předcházejte tedy zbytečným problémům a nedávejte zlodějům šanci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře