Reklama
reklama

Nevyužitá díla v ulicích: Mezinárodní přehlídku připravilo 13 umělců

Až do 11. srpna opanuje ulice a zákoutí letního města včetně interiérů veřejných budov a institucí sedmý ročník Brno Art Open. Mezinárodní přehlídku současného umění ve veřejném prostoru připravilo třináct umělců z Česka i ze zahraničí.
Plastika Sylvy Lacinové Foto: MMB

Výstava se zaměřuje na téma Jsem závislý objekt. Tímto objektem je umělecké dílo, které vzniklo například za socialismu, a v průběhu doby se mění jeho status i význam a vyvstává otázka, jakou zodpovědnost má k dílu současná společnost. 

Východiskem přehlídky se stal osud plastiky brněnské sochařky Sylvy Lacinové, kterou v 80. letech minulého století vytvořila pro budovu Sdružených výzkumných ústavů. Když byla budova v roce 2012 adaptována pro Fakultu informatiky Masarykovy univerzity, pro plastiku se již nenašlo využití, ale stále se – zatím neúspěšně – hledá.

Měděná plastika bude po celou dobu přehlídky umístěna před vstupem do Domu umění na Malinovského náměstí, kde si ji diváci prohlédnou z jiné perspektivy, v jiném měřítku i kontextu. „Dílo tak můžete vidět ve fyzické podobě, ale zároveň přeneseně i v podobě jakéhosi poutače na celou přehlídku,“ vysvětlila Markéta Žáčková z kurátorského kolektivu Café Utopia.

Za dalšími díly zavede návštěvníky průvodce, který je k dispozici v tištěné i elektronické podobě. Společně s informacemi o doprovodném programu přehlídky ho lze získat na stránkách www.brnoartopen.cz 

Zdroj: MMB

 
 
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře