Reklama
reklama

Není návštěvník jako návštěvník. V pojmech rezidentního parkování nemají lidé jasno

Už více než dva měsíce v Brně funguje rezidentní parkování. Kvůli nejasným pojmům ale stále řidiči nevědí, kde mohou parkovat, a kde už ne. Například pro pojem návštěvník existují dva odlišné typy pravidel pro parkování.
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský

Pokud řidiči nejsou rezidenti, parkování v centru města pro ně může být složité. Modrým zónám se totiž nemusí pokaždé vyhnout, musí ale vědět, za jakých okolností mohou na takovém místě zaparkovat.

Návštěvníci mají dvě možnosti, jak v centru zaparkovat. Není ale návštěvník jako návštěvník. Prvním typem návštěvníka je řidič, který má mezi rezidenty rodinu či známé, a do centra je přijíždí navštívit. V takovém případě mu rezident, tedy známý, vyřídí dočasné parkovací oprávnění. Takové je možné sehnat přes internet či aplikaci. Každý rezident může ročně poskytnout zdarma až 100 hodin parkovacího oprávnění. O problému s tímto typem parkování jsme psali zde.

Druhým typem návštěvníka je řidič, který si v centru potřebuje něco vyřídit, třeba zajít ke kadeřnici či nakoupit. V takovém případě musí řidič hledat místa určená pro návštěvníky. Ta jsou opatřena značkou s oranžovým pruhem. V těchto místech je pro návštěvníky možné krátkodobě zaparkovat zdarma na 30 nebo 60 minut v závislosti na oblasti. Poté je parkování zpoplatněno. I parkování zdarma je ale nutné registrovat v platebním automatu nebo mobilní aplikaci.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře