Reklama
reklama

Nemocnice získala skoro 11 milionů na výzkum. Zaměří se i na léčbu rakoviny hlavy

Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu rakoviny hlavy a krku a také na analýzu látek znečisťujících prostředí.
Ilustrační foto Foto: FNUSA

 „To, že naše nemocnice obdržela ve veřejné soutěži Grantové agentury ČR čtyři granty z 11 návrhů, které v dubnu podala, považuji za velký úspěch,“ uvedl ředitel nemocnice Martin Pavlík.

Lékaři ze svatoanenské nemocnice nebudou na výzkumech pracovat sami. Spolupracovat budou například s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity nebo s Fakultní nemocnicí Motol.

Grantová agentura České republiky, která vznikla v roce 1993, financuje vědecké projekty pro zkušené vědce a týmy i pro mladé a začínající vědecké pracovníky. Hospodaří tedy samostatně s finančními prostředky přidělenými státním rozpočtem.


 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Zásobárny pitné vody by Brňané mohli najít pod povrchem svého města. Tzv. artéská voda by mohla sloužit pro zásobování obyvatel města v případě dlouhotrvajícího sucha.
26.05.2020 - 08:15
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Komentáře