Reklama
reklama

Nemocnice u svaté Anny má nový web. Zájemci se na něm dozví, jak mohou pomoci

Je jednou ze dvou nemocnic v republice, které jsou určeny pro péči o pacienty s těžkým průběhem nemoci COVID-19. Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se ozvaly desítky zájemců s nabídkou pomoci. Nemocnice proto spustila speciální web.

„Chceme, aby veřejnost měla přehled v tom, na koho se obrátit, komu zavolat a podobně. Aby i pomoc měla nějaký řád a byla transparentní. Proto jsme spustili nový web, kde zájemci najdou všechny informace,“ vysvětlil ředitel svatoanenské nemocnice Vlastimil Vajdák. 

Webové stránky www.covid-fnusa.cz připravili zaměstnanci Mezinárodního centra klinického výzkumu, které je součástí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

„Solidarita lidí je úžasná, chtějí se zapojit a pomáhat. Musím přiznat, že jsem nečekal, jak se někteří nezdravotničtí zaměstnanci pustí do organizování dobrovolnictví, šití roušek nebo třeba zrovna vytvoření webových stránek, které vznikly neuvěřitelně rychle. Všichni si zaslouží velké poděkování,“ doplnil ředitel Vlastimil Vajdák.

Na webu naleznou firmy, organizace i jednotlivci nabízející pomoc informace o tom, co nemocnice potřebuje nejvíce, jak postupovat v případě materiální či finanční podpory a také aktuality. 

Veřejnost může momentálně pomoci například s hlídáním dětí zaměstnanců, kteří jsou zrovna ve službě, či s doplněním stavu roušek.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře