Reklama
reklama

Nemocnice u svaté Anny má nový web. Zájemci se na něm dozví, jak mohou pomoci

Je jednou ze dvou nemocnic v republice, které jsou určeny pro péči o pacienty s těžkým průběhem nemoci COVID-19. Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se ozvaly desítky zájemců s nabídkou pomoci. Nemocnice proto spustila speciální web.

„Chceme, aby veřejnost měla přehled v tom, na koho se obrátit, komu zavolat a podobně. Aby i pomoc měla nějaký řád a byla transparentní. Proto jsme spustili nový web, kde zájemci najdou všechny informace,“ vysvětlil ředitel svatoanenské nemocnice Vlastimil Vajdák. 

Webové stránky www.covid-fnusa.cz připravili zaměstnanci Mezinárodního centra klinického výzkumu, které je součástí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

„Solidarita lidí je úžasná, chtějí se zapojit a pomáhat. Musím přiznat, že jsem nečekal, jak se někteří nezdravotničtí zaměstnanci pustí do organizování dobrovolnictví, šití roušek nebo třeba zrovna vytvoření webových stránek, které vznikly neuvěřitelně rychle. Všichni si zaslouží velké poděkování,“ doplnil ředitel Vlastimil Vajdák.

Na webu naleznou firmy, organizace i jednotlivci nabízející pomoc informace o tom, co nemocnice potřebuje nejvíce, jak postupovat v případě materiální či finanční podpory a také aktuality. 

Veřejnost může momentálně pomoci například s hlídáním dětí zaměstnanců, kteří jsou zrovna ve službě, či s doplněním stavu roušek.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Třiačtyřicetiletý brněnský Casanova chtěl v noci vyslovit pod balkonem své milé hlasitým křikem své city. Pochopení nenašel u sousedů, ani u policie.
06.07.2020 - 19:27
Loď z roku 1955, kterou postavili svépomocí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna, opět slouží veřejnosti. Po náročné rekonstrukci a pod novým jménem Morava poprvé vyplula v sobotu 4. července...
06.07.2020 - 10:30
Lidem vyššího věku či těm s těžkou formou poruch autistického spektra bude určen nový moderní komplex, který má vyrůst na Kociánce. Na jeho přípravě se již pracuje.
06.07.2020 - 09:11
V sobotu odpoledne zasahovali hasiči na Dívčím hradu nedaleko obce Pavlov. Zachraňovali diabetika, který v těžko dostupném terénu upadl do bezvědomí.
05.07.2020 - 13:11
Grand Prix České republiky 2020 se bude konat bez účasti veřejnosti. Již zakoupené vstupenky budou platit i příští rok.
05.07.2020 - 09:05
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Komentáře