Reklama
reklama

Nelegální hazard je v Brně na ústupu. Pomáhá i nová Mapa hazardu

Nelegální hazard je v Brně prokazatelně na ústupu. Dokládá to Investigativní průzkum nelegálního hazardu v Brně, který pro město zpracoval Nadační fond proti korupci. K dalšímu boji proti hazardu má pomoci i nový web, kam může veřejnost hlásit své poznatky.

Před čtyřmi lety se na území města Brna nacházelo necelých tři tisíce hracích přístrojů registrovaných u Ministerstva financí. K 7. červenci 2017 to již bylo pouhých šestnáct heren či kasin s celkovým počtem dvaapadesát hracích přístrojů a tento počet dále klesá. Hned po prosazení nekompromisního přístupu k hazardu v Brně se objevily rovněž nelegální hrací přístroje, jejichž počet ovšem postupně klesl o více jak polovinu mimo jiné díky kontrolním činnostem města, policejním a celním raziím či hrozbě sankce ve výši padesát milionů Kč.

Nadační fond proti korupci analyzoval třiašedesát adres provozoven, které byly v minulosti označené za nelegální a lze konstatovat, že dvacet osm z nich pokračuje v provozu hazardu bez jakéhokoliv povolení Ministerstva financí, a naopak pětatřicet nelegálních provozoven bylo definitivně uzavřeno. „Nulová tolerance hazardu se Brnu jednoznačně vyplatila a nelegální hazard lze dostat postupně pod kontrolu, což dokládá tato studie,“ sdělil Matěj Hollan, náměstek primátora města Brna.

Jednoduché rozlišení heren na legální a nelegální umožňuje Mapa hazardu (www.mapa-hazardu.cz), která obsahuje komplexní přehled o hernách a kasinech v ČR. Kdokoliv si tak může jednoduše ověřit, zda je herna v jeho okolí legální. Případnou nelegální hernu může snadno nahlásit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Brněnské letiště Foto: Centrum news
Do pěti míst bude od nového roku možné lítat přímými linkami z brněnského letiště. Do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a ukrajinského Lvovu s celoročním provozem a v období červen až září do Splitu a...
14.12.2017 - 16:11
Obsluha kamerového systému městské policie prokázala dnes po páté hodině ráno brilantní postřeh. V centru města si všimla muže odpovídajícího popisu pachatele, který se v noci na včerejšek vloupal do...
14.12.2017 - 14:23
Ilustrační foto Foto: FNUSA
Fakultní nemocnice u sv. Anny rozšíří svůj výzkum. Získala 10,8 milionů korun od Grantové agentury České republiky na čtyři výzkumné projekty. Zaměří se na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu...
14.12.2017 - 07:05
Mercedes už na kluzišti nestojí Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Dnes v noci zmizel reklamní vůz značky Mercedes Benz z kluziště u Jošta na Moravském náměstí. Brno-střed jej spolu s reklamními nápisy muselo odstranit na popud Odboru památkové péče brněnského...
13.12.2017 - 13:20
Komentáře