Reklama
reklama

Nelegální hazard je v Brně na ústupu. Pomáhá i nová Mapa hazardu

Nelegální hazard je v Brně prokazatelně na ústupu. Dokládá to Investigativní průzkum nelegálního hazardu v Brně, který pro město zpracoval Nadační fond proti korupci. K dalšímu boji proti hazardu má pomoci i nový web, kam může veřejnost hlásit své poznatky.

Před čtyřmi lety se na území města Brna nacházelo necelých tři tisíce hracích přístrojů registrovaných u Ministerstva financí. K 7. červenci 2017 to již bylo pouhých šestnáct heren či kasin s celkovým počtem dvaapadesát hracích přístrojů a tento počet dále klesá. Hned po prosazení nekompromisního přístupu k hazardu v Brně se objevily rovněž nelegální hrací přístroje, jejichž počet ovšem postupně klesl o více jak polovinu mimo jiné díky kontrolním činnostem města, policejním a celním raziím či hrozbě sankce ve výši padesát milionů Kč.

Nadační fond proti korupci analyzoval třiašedesát adres provozoven, které byly v minulosti označené za nelegální a lze konstatovat, že dvacet osm z nich pokračuje v provozu hazardu bez jakéhokoliv povolení Ministerstva financí, a naopak pětatřicet nelegálních provozoven bylo definitivně uzavřeno. „Nulová tolerance hazardu se Brnu jednoznačně vyplatila a nelegální hazard lze dostat postupně pod kontrolu, což dokládá tato studie,“ sdělil Matěj Hollan, náměstek primátora města Brna.

Jednoduché rozlišení heren na legální a nelegální umožňuje Mapa hazardu (www.mapa-hazardu.cz), která obsahuje komplexní přehled o hernách a kasinech v ČR. Kdokoliv si tak může jednoduše ověřit, zda je herna v jeho okolí legální. Případnou nelegální hernu může snadno nahlásit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře