Reklama
reklama

Nelegální hazard je v Brně na ústupu. Pomáhá i nová Mapa hazardu

Nelegální hazard je v Brně prokazatelně na ústupu. Dokládá to Investigativní průzkum nelegálního hazardu v Brně, který pro město zpracoval Nadační fond proti korupci. K dalšímu boji proti hazardu má pomoci i nový web, kam může veřejnost hlásit své poznatky.

Před čtyřmi lety se na území města Brna nacházelo necelých tři tisíce hracích přístrojů registrovaných u Ministerstva financí. K 7. červenci 2017 to již bylo pouhých šestnáct heren či kasin s celkovým počtem dvaapadesát hracích přístrojů a tento počet dále klesá. Hned po prosazení nekompromisního přístupu k hazardu v Brně se objevily rovněž nelegální hrací přístroje, jejichž počet ovšem postupně klesl o více jak polovinu mimo jiné díky kontrolním činnostem města, policejním a celním raziím či hrozbě sankce ve výši padesát milionů Kč.

Nadační fond proti korupci analyzoval třiašedesát adres provozoven, které byly v minulosti označené za nelegální a lze konstatovat, že dvacet osm z nich pokračuje v provozu hazardu bez jakéhokoliv povolení Ministerstva financí, a naopak pětatřicet nelegálních provozoven bylo definitivně uzavřeno. „Nulová tolerance hazardu se Brnu jednoznačně vyplatila a nelegální hazard lze dostat postupně pod kontrolu, což dokládá tato studie,“ sdělil Matěj Hollan, náměstek primátora města Brna.

Jednoduché rozlišení heren na legální a nelegální umožňuje Mapa hazardu (www.mapa-hazardu.cz), která obsahuje komplexní přehled o hernách a kasinech v ČR. Kdokoliv si tak může jednoduše ověřit, zda je herna v jeho okolí legální. Případnou nelegální hernu může snadno nahlásit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře