Reklama
reklama

Nejvyšší výhra v novodobé historii! Kometa deklasovala Karlovy Vary

Jihomoravskou metropolí se v pondělí večer prohnala modrobílá lavina! Brněnská Kometa totiž nedala absolutně žádnou šanci Karlovým Varům v souboji o šesté místo v extraligové tabulce. Gólmana soupeře překonala hned v devíti případech a nakonec zvítězila 9:1. Americký tahoun Peter Mueller přispěl k vítězství hned šesti kanadskými body, když se třikrát střelecky prosadil a přidal stejný počet asistencí.

V první třetině zápasu o místo v první šestce extraligové tabulky se hrálo prakticky na jednu bránu. Kometa na svého západočeského soupeře nastoupila a brankář Filip Novotný musel být od prvních sekund ve střehu. Zajímavé šance měli Vincour a Dočekal. První jmenovaný střelou po buly trefil jen lapačku gólmana, jeho spoluhráč pak o chvíli později nebyl daleko od toho, aby se prosadil nahozením z úhlu od mantinelu. Na začátku 7. minuty již Novotný poprvé kapituloval. Petr Holík se efektně prosmýkl do útočného pásma kolem několika hráčů a z levého křídla prostrčil kotouč směrem na Petera Muellera. Americký útočník pak nedal brankáři soupeře šanci rychlým zasunutím kotouče mezi betony – 1:0. Brňané byli i nadále aktivnější a počet střel na Novotného stále narůstal. Jednu takovou vyslal mladíček Stanislav Svozil, Jakub Orsava puk tečoval svou holí na úrovni horní tyče a po zhlédnutí videa a uznání gólu rozhodčím vedla Kometa 2:0. V závěru úvodní části měli svou první velkou šanci i hosté. Tomáš Rachůnek najížděl směrem na Vejmelku, pod tlakem obránce ale svůj únik nezakončil přesně, protože mu klička do forhendu nevyšla.

První část druhé periody se pak nesla v duchu ještě silnější modrobílé laviny. Hned v její první minutě našel kotouč u brankoviště Peter Mueller a poslal jej do brány rozhozeného Novotného – 3:0. Tento moment byl pro karlovarského brankáře posledním v zápase, vystřídal jej Jan Bednář. Ani jeho čisté konto však příliš dlouho nevydrželo. Skvělou přihrávku Hrušky usměrnil Daniel Rákos nejprve jen do betonů, napodruhé si však stáhl kotouč na bekhend a zakončil do prázdné brány. První gól pro zkušeného útočníka v dresu Komety – 4:0. O chvíli později si Brňané zahráli přesilovou hru. Po pěkné kombinaci s Muellerem a Holíkem měl Martin Zaťovič jednoduchou práci s trefením odkryté klece – 5:0. Snad ještě hezčí akci pak první formace Komety vymyslela necelou minutu po polovině zápasu. Petr Holík zamíchal pukem před Bednářem, přihrál volnému Peteru Muellerovi a ten zkompletoval hattrick – 6:0!

Zbývající část prostřední třetiny už však pro modrobílé tak veselá nebyla. Po neshodě Karla Vejmelky s obráncem Němcem nejprve vstřelil první gól hostů Tomáš Rachůnek – 1:6. Ještě horší chvíle však přišla o pár minut později. Petr Holík v souboji Graňákem nehezky upadl kolenem na mantinel a musel být odvezen z ledu na nosítkách. 

V závěrečné dvacetiminutovce se vše vrátilo zpět do starých kolejí. Peter Mueller nejprve vyzval ke skórování Tomáše Plekance, který se trefil přesně pod lapačku Bednáře – 7:1. O chvíli později podobná situace. Americká mašina znovu asistovala, tentokrát Tomáši Vincourovi v přesilovce, jenž překonal karlovarského gólmana téměř identickou střelou jako Plekanec – 8:1. Ani to však ještě ze strany Komety nebylo vše. Jakub Orsava pláchl po pravém křídle, předložil puk najíždějícímu obránci Ivanu Barankovi na druhou tyč a ten jej usměrnil do sítě – 9:1. Brňané tak svého soupeře naprosto rozstříleli a vrátili mu porážku z předchozího zápasu na půdě DRFG arény. Jedná se o nejvyšší výhru Komety v její novodobé historii!

Branky a nahrávky: 7. Mueller (P. Holík), 18. Orsava (Svozil, Hruška), 21. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 26. Rákos (Hruška, Orsava), 28. Zaťovič (P. Holík, Mueller), 31. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 45. Plekanec (Mueller), 49. Vincour (Mueller, O. Němec), 50. Baranka (Orsava) – 32. T. Rachůnek (Flek, Plutnar). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1. Nejlepší hráči utkání: Peter Mueller - Vojtěch Polák.

Zdroj: HC Kometa

 

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře