Reklama
reklama

Největší oprava základní školy v Brně je dokončena. ZŠ Horníkova v Líšni je kompletně zrekonstruovaná

V Líšni na Základní škole Horníkova probíhala během posledních téměř 20 měsíců rekonstrukce. Ta se svým rozsahem řadí mezi největší rekonstrukce mezi brněnskými školami za posledních mnoho let. Opravy probíhaly za provozu školy a celkově vyšly na více než 200 milionů korun.
Opravy vyšly na více než 200 milionů korun Foto: TZ

„Rozsah oprav na ZŠ Horníkova je na brněnské poměry nebývalý. Rekonstrukcí zde prošlo prakticky vše. Je zde nová střecha, tepelné rozvody, elektroinstalace, toalety. Vyměněna byla také všechna okna v objektu školy. Jedná se také o největší školu v Brně, kde byla provedena rekuperace větrání. To znamená, že je zde zajištěn stále čerstvý vzduch bez zbytečných tepelných ztrát,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Rekonstrukce probíhala od listopadu roku 2018 až do června 2020. Byla rozdělena do několika etap, protože probíhala za běžného provozu školy. Celkové náklady rekonstrukce překročily 200 milionů korun. Z toho bylo 45 milionů korun získáno skrze dotaci na zateplení školy z Operačního programu Životního prostředí. Na nákladech se také podílela městská část, která také pokryla náklady na projektovou dokumentaci.    

Zdroj: TZ

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře