Reklama
reklama

Největší brněnský open air festival pokračuje. Navštívit jej můžete v parku v Lužánkách do konce srpna

Začátek léta již popáté otevře PonavaFest – open air festival v největším brněnském parku v Lužánkách. Oproti minulým ročníkům, kdy se kulturní produkce soustředila do několika dnů, je tento ročník specifický. Kvůli koronavirové situaci a následným omezením z letošního jara, které zasáhly většinu pořadatelů kulturních akcí, je nyní festival koncipován do série menších, volně přístupných akcí, které probíhají pouze na jedné z pěti původně plánovaných stagí, a to od května až do konce srpna 2020.

Multižánrový festival navazuje na úspěch loňského roku, kdy jej navštívilo bezmála 4000 nadšených diváků a nabízí návštěvníkům možnost vybrat si z různých hudebních žánrů: od jazzu, alternativy, avantgardy, funky, free-jazzu, punk-jazzu či  soudobé hudby. Festival je stejně jako v loňských letech, bez plotů a bez vstupného.

K hvězdám festivalu bezesporu patří skupina Vertigo, která vystoupí společně s Futur Swing v pátek 3.7. v 19 hod. Tato hudební fúze originálních muzikantů nabízí požitek nejen příznivcům jazzu, ale i fanouškům improvizační hravosti, instrumentace a improvizace. Skupina Vertigo dvakrát získala cenu Zlatý anděl v kategorii Jazz & blues. O den později, 4.7., rozpálí stage další hudební legenda a “přírodní úkaz” Iva Bittová, která na poli hudby i herectví udělala pořádný vítr. Její renesanční osobnost se projevuje v mnohých podobách, jejími hlavními nástroji jsou ale housle a hlas. Ivina hudební paleta sahá za hory a doly, od vlastních interpretací lidových písní, přes experimentální jazz, rock až po operní zpěv. Večer vystoupí spolu s muzikanty Vladimírem Václavkem a česko-americkým skladatelem a pianistou (a synem Ivy Bittové) Antonínem Fajtem.

Z dalších programových delikates uveďme alespoň berlínskou free-jazz-punk-undergroundovou skupinu Z-Country Paradise, maďarské Borbély Mihály Polygon Trio, norsko-české kvarteto NOCZ s pěveckým sborem, kvarteto kolem španělské vycházející hvězdy Mar Vilasecy, Miroslava Tótha, či Jaromír Honzák Quintet, Odyseu Mariana Friedla, Janoušek-Wróblewski quartet nebo Hannover-Brno Trio.

Podrobnosti o jednotlivých akcích festivalu PonavaFest můžete sledovat na webu https://www.ponavafest.cz/

Zdroj: PonavaFest

Autor: 
redakce
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře